Lucia Gibarti (Hrdza) přichází se sólovým projektem

lucia

Mladá zpěvačka Lucia Gibarti, která se do paměti, nejen hudební nadšence, vryla jako hlas titulní skladby kino trháku SVIŇA, svým sólovým hudebním počinem vyráží dech! Při její novince, anglické písni WINNER se naskýtá otázka: je to skutečně tatáž zpěvačka, jejíž hlas díky hitu Slovensko moje, otčiny moje, zná celé Slovensko?

Talentovaná zpěvačka Lucia Gibarti, jejíž tvář a zejména hlas Slovensko zná díky zpívání v kapele Hrdza, přichází se sólovým projektem, který je diametrálně odlišný od folklóru, kterému se zpěvačka dosud primárně věnovala. “Neměním žánr, pouze se věnuji dalšímu, který mi je srdci blízký. Vždy jsem věděla, že chci kromě zpěvu i tvořit autorské skladby. Neškatulkuji se do jednoho žánru, “přiblížila Lucia své hudební záměry.

Už název novinky – WINNER napovídá, že Lucia při svém debutu vsadila na anglický jazyk, který umocňuje atmosféru zahraničně znějícího zvuku. Píseň z části otextoval Andrej Karlik a část doplnila Lucia. “Snažila jsem trefně navázat na prvotní myšlenku textu. Píseň je o vlastních vítězstvích. I když často selháváme, vždy dokážeme vzejít jako vítězové z vlastních bojů, pokud to opravdu chceme. Síla vůle je velká věc a schopnost nevzdávat se v těžkých chvílích, ještě větší, “popisuje zpěvačka význam skladby. “Co se” presedlania “z češtiny, na kterou jsou u mě lidé, díky kapele Hrdza zvyklí, týká, nejedná se trvalou změnu, protože v blízké budoucnosti plánuji kromě anglických skladeb i slovenské,” vysvětluje.

Lucie se s Andrejem Karlíkem doplňuje i v hudebním autorství. Píseň spojením společných sil vznikala během jara ve studiu už několikrát zmíněného Karlík. Finální master má na svědomí hudebník a baskytarista Peter Rusňák. Ruku k dílu však přiložila i Luciina kapela, která mladou zpěvačku doprovází i během vystoupení. Na klávesy hraje Tomáš Cvengorš, na bicí Gregor Spener, basákem kapely je Braňo Valanský a kytarové umění předvádí Samuel Marinčák. “S kapelou spolu fungujeme krátce, ale o to intenzivnější jsou naše zkoušky. Chtěla jsem sestavit kapelu, se kterou bych si seděla nejen hudebně, ale abychom si navzájem rozuměli i po lidské stránce, což je pro mě včetně profesionálního přístupu velmi důležité a to se, myslím, podařilo,” popisuje hudebnice jak jí to klape s kapelou.

Písnička se dočkala i vizuální podoby. O kameru, střih a produkci se postaral filmař a výtvarník Tomáš Telepák. Záběry kapely doprovázející Lucii Gibarti, zpívající v různých exteriérech i interiérech protkávají záběry na téma vítězství. Ve videoklipu ji znázorňuje scéna hádky zpěvačky a jejího manažera, který se ji snaží vmanipulovat do nekomfortnej situace. Dějovou linku ukončuje záběr příjezdu zpěvačky na jeviště s úsměvem a zároveň pocitem vítězství nad sebou samou. “Tato scéna zobrazuje, že jsem nepodlehla a že úsměv a hudba je právě to, co chci lidem předávat,” přibližuje Lucie videoklip.


Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE