Marek Blažíček vydává singl Stíny

Marek Blazicek

Textař a performer Marek Blažíček vydává první singl z chystané operety Kainovo pozdní odpoledne. Píseň nese název Stíny, Blažíček na ni spolupracoval se známou hudební influencerkou Johankou Valáškovou aka New Castanets a zkušeným producentem Vítem Maršálkem.

„V písničce Stíny vůbec poprvé propojuji hru na kastaněty a zpěv. Díky tomu jsem tak trochu znovu objevila, že mám hlasivky,“ konstatuje Johanka Valášková, popularizátorka nového způsobu hry na kastaněty – nástroj, který byl tradičně užívaný ve španělském folkloru: „S Markem jsme blízcí přátelé, v tvorbě si perfektně rozumíme a chápeme se takřka na nonverbální úrovni. Bylo mi ctí s ním a Vítkem Maršálkem spolupracovat,“ dodává.

Písnička Stíny je prvním singlem z chystané operety Kainovo pozdní odpoledne, která vyjde na začátku února. Libreto rozebírá příběh Kaina, který takřka proti vlastní vůli musí každý den zabít svého bratra Abela. A zatímco ten si v klidu obživne, Kain posléze musí poslouchat rádio Exkomunikáto, jehož slogan „Žijeme špatnou muzikou“ hovoří za vše. Biblický záporák si prochází nevýslovným utrpením, postupně však začíná hudební dramaturgii rádia přicházet na chuť.

„Při aranži i mixu Stínů jsem kladl důraz především na ‚špinavou‘ atmosféru. Nahrávka celkově působí hodně vzdáleně a chladně – tak, aby podpořila celkové vyznění textu,“ komentuje producent a autor hudby Vít Maršálek a Marek Blažíček ho ještě doplňuje: „O čem jsou Stíny? Třeba o oblíbené berličce lži a sebeklamu, kterou jako lidstvo rádi používáme, aby nám tady z toho nebřinklo. Lež sice nemusí být vždycky chápána jako něco negativního – vzpomeňme třeba na Barona Prášila, kde je lež jakýmsi portálem k fenomenálnímu imaginativnímu vyprávění. Tady se ale bavíme o sebeklamu jakožto mentálním sedativu. Takový psychologický toluen. I když… to, že těmahle kecama celý text nějak interpretuju si vlastně taky jenom nalhávám,“ uzavírá.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE