Maroon 5 – Jordi

MAROON 5 jordi

Přiznám se bez mučení, že mě kalifornští Maroon 5 nikdy neoslnili. Zazářili sice na světové scéně debutovým albem Songs about Jane (2002), ale pak už to s nimi šlo z kopce. A bohužel, nic na tom nemění ani sedmá studiovka Jordi, pojmenovaná podle přezdívky zesnulého manažera kapely Jordana Feldsteina, který před čtyřmi lety zemřel na infarkt. 

Co se nedá nahrávce vytknout, je nákladná produkce a přemíra hostů. Přitom možná právě v tom spočívá kámen úrazu. Při poslechu si totiž můžete připadat jako někde v nepřehledném bufetu na rušné ulici, v němž lze ochutnat, na co si jen vzpomenete. Abych ale jen nehaněl, pojďme se podívat pod pokličku toho, co nám Maroon 5 připravili. Jsou už bez baskytaristy Mickeyho Maddena, který musel kapelu v roce 2020 opustit kvůli obvinění z domácího násilí. Přesto je jeho hra slyšet ve třech skladbách. Feldsteinovi je věnována především píseň Echo, v níž frontman Adam Levine zpívá typickým falzetem, podpořen ostrým beatem a vokálními ozvěnami o zaplňování prázdnoty smutku přehnanými nákupy a bláznivými dovolenými. V kontrastu s nostalgií přináší potřebné osvěžení skladba Lovesick nebo dvě verze singlu Memories, jejichž podivné zařazení v rychlém sledu za sebou může budit rozpaky. Větší dopad by možná měly jako první a poslední píseň, aby vytvářely uzavřený kruh na desce. Ale budiž. 

Doslova promarněnou šancí je pak Remedy, ve které se vedle Levineho objevuje také zpěvačka Stevie Nicks (Fleetwood Mac), jejíž expresivní hlas byl zbytečně potlačen producenty v laciném letním popěvku. Z takto vzácného vokálního spojení se dalo vytěžit mnohem víc. A takhle bych mohl pokračovat. Je to jako na horské dráze. Zajímavější momenty se střídají se slabšími. Co však chybí nahrávce nejvíc? Alespoň jeden jasný hit. Nějaký tahoun, který by skupině pomohl vymanit se z popové škatulky, rozkročit se napříč hudebními žánry a přejít konečně z bufetu do prvotřídní kuchyně.

MAROON 5
Jordi
222/INTERSCOPE/POLYDOR  37:45
POP, ELECTROPOP, TROPICAL HOUSE, HIP HOP
ROMAN NEWS ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE