Maybeshewill se loučí i s Prahou

Milovníci instrumentálního progresivního rocku, jako například God Is An Astronaut, Caspian nebo 65daysofstatic, určitě zaznamenali smutnou zprávu, kterou oznámila tato partička z britského Leicesteru v září minulého roku, týkající se jejich plánovaného rozpadu. Naštěstí byli vůči fanouškům ohleduplní a dávají jim možnost posledního rozloučení skrze velkou evropskou tour, při které nezapomněli naštěstí ani na Prahu. Tour započala již 20. února v New Yorku a bude zakončena v půlce dubna vyprodaným koncertem v Londýně.
Kapela vznikla kolem roku 2005 jako projekt dvou vysokoškoláků Robina Southbyho a Johna Helpse a pod svým vlastním labelem “Robot Needs Home Records” v roce 2006 vydali i své první EP zvané Japanese Spy Transcript. Kapela měla vždycky kladný vztah k osobní hudební produkci a přikláněla se k DIY formě (pozn.: do-it-yourself) zastávání i doplňkových funkcí, které jsou nezbytné k fungování kapely v mezinárodním měřítku. Později, pod celkovým časovým náporem, se stala součástí nezávislých labelů (Field Records, Function Records, Superball Music), které byly v souladu s jejich přesvědčením. Celkově mají na svém kontě 4 alba, z nichž nejnovější Fair Youth vydali na konci srpna 2014. Od té doby nové kousky již do jejich discografie a hudebního světa bohužel nepřibyly.
Možnost vidět jejich rozloučení s Prahou máte již tuto neděli, 20. března 2016 v experimentálním prostoru NoD v Praze od 19:30, které zaštiťuje Landmine Alert. Jako support vystoupí britská post-rocková partička Waking Aida ze Southamptonu, která tak podpoří celkovou atmosféru jistě příjemného večera.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2lIGGvhGz3I [/youtube] [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WZlOLUa9sOo[/youtube]

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<