Melanie C (eponymní album)

melanieC

MELANIE C

Melanie C

RED GIRL MEDIA   35:03

ELECTRO, POP

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Zpěvačka a skladatelka Melanie C, vlastním jménem Melanie Jayne Chisholm, je celosvětově známou díky svému působení v dívčí skupině Spice Girls, v níž měla přezdívku Sporty Spice. Na této metě však neustrnula a stala se z ní respektovaná autorka písní. Díky tomu byla nominována na ceny Brit a Echo Awards a koncem roku 2000 figurovala dokonce na prvním místě hitparády Billboard Dance Chart ve Spojených státech. Ba co víc, je dosud nejúspěšnější britskou spoluautorkou největšího počtu singlů, které se umístily na prvním místě ve Spojeném království. V celkovém pořadí včetně mužských autorů je na třetí pozici za Lennonem a McCartneym! 

Příjemně překvapila i svým debutovým albem Northern Star (1999), ale od té doby jako by ztrácela dech, přestože napsala později takové skvosty jako třeba baladu First Day of My Life. Za vším budou nejspíš její problémy s depresemi a poruchou příjmu potravy. 

Její osmé studiové desce, nazvané prostě Melanie C, pomáhalo na svět hned devět producentů, kteří mu naordinovali převážně taneční rytmus. Možná pod dojmem dřívější přezdívky ve Spice Girls. Paradoxně právě to nahrávce uškodilo nejvíc. Mel C měla totiž z pětice členek domovské kapely vždy nejvyrovnanější a nejzajímavější hlas, jemuž pokaždé slušela alternativní popová poloha sólových alb. Na desce snese obdobné srovnání až pomalejší závěrečná End of Everything, jinak se vokál Melanie C utápí ve stokrát obehraných diskotékových klišé. Hitový potenciál má jen úvodní Who I Am. Ostatní z deseti, v rozšířeném vydání pak z šestnácti písní trpí především nedostatkem originality. 

Přesto jsou kritiky na nové album vesměs pochvalné a také v žebříčcích nahrávka nevyšuměla až tolik do ztracena. Doma v Británii byla osmá, ve Spojených státech se o prsa dostala do první stovky, když skončila nejvýše na 98. příčce albové hitparády. Melanie C má však rozhodně na víc. O to větší škoda, že nepodala na této desce super výkon, který by z ní i nadále dělal světovou megastar.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE