MICHAL HORÁK jako mafiánský kápo!

Foto Katerina Fialova mail 21

Píše se sice už rok 2023, ale Michal Horák se společně s kapelou Trocha Klidu vrací v čase skoro o sto let zpět! Tedy alespoň v novém klipu k singlu Síť záchranná, jehož děj zasadil režisér Vladimír Špička do roku 1927, a díky všem participujícím i vychytaným dobovým kulisám vznikla podívaná takřka filmová! Ostatně mrkněte se sami:

Klip a singl, které předznamenávají Michalovo třetí řadové album, ale nejsou jedinou výjimečnou událostí z tábora stále populárnějšího písničkáře. Na 23. dubna totiž chystá v domovské Vysoké nad Labem v mnohém jedinečný benefiční koncert pod širým nebem na pomoc Sdružení Neratov.

„S klukama z Trochy Klidu se známe neskutečně dlouho a už jsme spolu leccos zažili, takže přirozená chemie při psaní textu písničky bezesporu fungovala. No a co se muziky týče, tam jsem se tentokrát inspiroval jazzem a gospelem, protože to jednoduše miluju a přišlo mi to k tématu a náladě písně naprosto ideální,“ říká Michal Horák ke kolaboraci s pětičlennou šumperskou partou. Novinka kromě výpravného obrazového doprovodu ve stylu staré dobré gangsterky i typicky „horákovského“ humoru zaujme také skvělým i trochu netypickým zvukem a produkcí dua Jan Vávra (Ewa Farna, Mirai, Za100let.) a Filip Vlček.

Song, který je první ochutnávkou z Michalovy nové řadovky plánované na letošní podzim, je oslavou pevného mužského přátelství a, jak Horák podotýká – „všechny historky z písně jsou naprosto pravdivé“. Samotný klip vznikal během letošního února a jednotlivé fragmenty písně se v něm spojily pod režisérskou taktovkou Vladimíra Špičky do uceleného příběhu a dodaly skladbě jako takové další kontext.

„Na přípravách natáčení jsem se tentokrát podílel víc než obvykle, protože se klip točil v mém rodném Hradci Králové a na vesnici, kde jsem vyrostl. Možná právě díky tomu jsme měli s těmi lokalitami neskutečnou kliku a mohli si dovolit fakt velkolepé záběry. No a s klukama i celým štábem naprosto milujeme hru Mafia a známe nazpaměť všechny hlášky, takže o zábavu bylo na place postaráno, když se vlastně celý klip odehrává přesně v tomtéž prostředí,“ dodává k natáčení Horák, který zároveň vyzdvihuje fakt, že jak píseň, tak i klip jsou výsledkem spolupráce letitých přátel: „Režisér Vláďa Špička, Trocháči a producent

nahrávky Filip Vlček jsou kamarádi ze střední, ve videoklipu hraje z většiny naše hradecká a pražská parta, roli četníka si tam dokonce zahrál můj táta…“

A když už je řeč o přátelských, rodinných a jiných blízkých vazbách, nemůžeme opomenout další významnou událost v Michalově kalendáři, kterou bude v úvodu zmíněný koncert pod širým nebem na pomoc Sdružení Neratov s podtitulem „Potřebujeme novou střechu kostela“!

„Ke koncertu ve své rodné Vysoké jsem se odhodlával dlouho, protože mám na domácí půdě trému, a přece jen dost mých písniček vzniklo právě v souvislosti s tímhle místem. Ale s trémou mi dost pomáhá fakt, že uděláme dobrou věc a pomůžeme Sdružení Neratov opravit střechu krásného a proslulého kostela v Orlických horách, kde se koneckonců vdávaly obě moje sestry a kde jsem měl jeden ze svých prvních koncertů. Takže to do sebe vlastně celé zapadá a my se i s celou kapelou budeme moc těšit!“ komentuje mladý písničkář a čerstvý magistr Pedagogické fakulty UK benefiční akci, která proběhne 23. dubna na fotbalovém hřišti ve Vysoké nad Labem a vstupenky na ni pořídíte zde.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE