MICHAL HORÁK zhudebnil skutečný vesnický příběh

Během lockdownu sázel Michal Horák jednu úspěšnou pecku za druhou a z nastaveného tempa neslevuje ani s rozvolněním. Ať už to byl Asociální duet s Berenikou Kohoutovou, lehce provokativní hříčka Prsa s Pavlem Čadkem nebo třeba Pátý kafe (živě ze zkouškovýho), Horák s železnou pravidelností bodoval v trendech na YouTube a potvrzoval svůj talent napsat chytrý a vtipný song, který funguje na první dobrou. Totéž platí i o novém singlu a klipu Blaženo!, jenž předznamenává na podzim chystané druhé řadové album mladého (a stále populárnějšího) písničkáře.

Na klip se podívejte zde:

„Tu historku, kterou písnička zpracovává, mi vyprávěl můj otec, který u nás na vesnici už patnáctým rokem dělá starostu. Údajně se příběh traduje po vesnici dlouhé roky. No a mně přišel tak krásně bizarní a geniální, že vznik písničky na sebe nenechal dlouho čekat. Sešel jsem se proto s Adamem, který mě doprovází na koncertech, vzali jsme všechny nástroje, co jsme doma našli, a nahrávka i s videoklipem byly na světě,“ komentuje Horák novinku, jejíž uvolněná nálada skvěle sedí do letních dní.

Podobná atmosféra pak sálá i z klipového zpracování, jenž podtrhuje jistou, v dobrém slova smyslu „vesnickost“ příběhu i písně. Coby režisér se jej ujal Martin Hammerschlag, který je podepsán pod dalšími Horákovými úspěšnými klipy jako Je to tak, V toleranci nebo Vpoho, ale tentokrát zvolil ve srovnání se zmíněnými videi mnohem minimalističtější, až takřka „homemade“ zpracování. Michal Horák a Adam Černík se v něm potkávají u jednoho – pro kameru speciálně upraveného – stolu, lahve domácí pálenky, štangle salámu a talíře chipsů s několika dalšími verzemi sebe samých v různých stádiích rozjařenosti.

Rozjařený je však Horák nejen v klipu, ale i z akutální situace, jež, doufejme, konečně znovu přeje i živému hraní. „No už nám to chybělo a vypadá to, že si zakoncertujeme dosyta. Ztotožňuju se s Pokáčovou citací: ‚Pokud někde bydlíte, tak tam nejspíš hraju.‘,“ neskrývá nadšení a natěšenost písničkář, který už má na nadcházející letní měsíce v diáři ke dvěma desítkám koncertů včetně výjimečného vystoupení na hradě Špilberk 18. července v Brně a další v jednání (kompletní výčet všech dosud potvrzených vystoupení najdete níže).

Na hraní pod letní oblohou pak na podzim hodlá navázat klubovým turné ke svému druhému řadovému albu, které uvádí právě singl a klip Blaženo!. „Album bude sestávat z nějakých písní, které už lidi mají šanci znát, zároveň tam ale bude dost kusů nových či alespoň v novém kabátě. Taky bude na desce dost hostů, muzikantských i pěveckých. No zkrátka zas takový pěkný milník v mojí tvorbě za poslední dobu. Už se na výslednou podobu alba dost těším a pevně věřím, že se snad trefím do vkusu,“ mnohoslibně naznačuje talentovaný písničkář k vydání očekávané novinky, které je v plánu na závěr září.

 MICHAL HORÁK – LETNÍ KONCERTY 2021

26.6., Křížkový Újezdec – Hasičský den

26.6., Praha – Botanická zahrada – Le Cirque

27.6., Cheb – Wine and food festival

28.6., Vysoké Mýto – Randálfest

18.7., Brno – Michal Horák na Špilberku

28.7., Hradec Králové – Open Air FHK

13.8., Neratov – Poutní Slavnosti

14.8., Žďár nad Sázavou – Horácký džbánek

20.8., Krásné (Vysočina) – Festival venkova

28.8., Čeperka (Pardubice) – festival Karel

4.9., Jaroměř – Dožínkový den

11.9.. Louny – BEER FEST Zichovec

11.9., Pardubice – Slavnost MO Pardubice V.

18.9., Hradec Králové – Krajské Dožínky

28.9., Bor – Slavnosti jablek a medu

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA