Mig 21 – Hity a rarity

mig21

Mig 21
Hity a rarity
UNIVERSAL MUSIC 56:45 (CD 1), 55:49 (CD 2) POP
ROMAN JIREŠ (ČTK)

Let popového tryskáče Mig 21 neztrácí na rychlosti, svědčí o tom nová píseň Hej kámo! doprovázená videoklipem, která se objevila i na kompilačním dvojalbu Hity a rarity. Vydařená novinka kapely, která sebe sama označuje jako „chlapeckou, taneční, pěveckou a striptérskou skupinu z Prahy 5 – Smíchova“, obsahuje všechny zásadní atributy jejich tvorby. Tedy osobitý a místy zemitý humor, srozumitelnou hudbu, která si nehraje na žádné velké umění a nezaměnitelný projev frontmana a autora všech textů Jiřího Macháčka. 

Hudební tvorba kytaristy Tomáše Poláka podpořená trubkou Pavla Hrdličky může působit dojmem, že ji autor lehce bez většího přemýšlení sype z rukávu. Její povrchnost je však ve většině případů jen zdánlivá a rozhodně se nejedná o zboží na jedno použití. O tom ostatně svědčí i výběr, na kterém jsou hity, jako Snadné je žít a Slepic pírka, i skladby, které Macháček se svým typickým humorem označuje jako ty, kterým „se prokazatelně dosud nepodařilo vydobýt si své místo na výsluní populární hudby, protože k tomu buď nedostaly šanci nebo k tomu opravdu neměly předpoklady, ale rozhodně by bez nich nebylo těch hitů“. 

Album, které otvírá Ouvertura připomínající spolupráci s LELEK Orchestra, asi neosloví intelektuálské milovníky drahého pití a baletu. Tady se pije rum a tančí odzemek, tedy mužský tanec, který svojí povahou jednoznačně spadá mezi lidové taneční projevy.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE