Mirai – Konnichiwa

UNIVERSAL MUSIC   38:58   POP

Na debutovou desku Konnichiwa skupiny Mirai se čekalo několik měsíců. Kapela ji avizovala poměrně dlouho a vypadalo to, že datum vydání se definitivně zastaví na konci října. Bohužel Mirai potkala tragická událost, která vydání posunula o necelý měsíc. Ženu bubeníka Šimona Bílého Denisu srazilo auto a bylo jasné, že skupinu událost velmi ovlivní. Přestože album bylo už dodělané, skladba Anděl byla nakonec věnovaná právě Denise a je až mrazivé, jak dostala najednou jiný význam.

Celá deska vznikla postupně ve dvou studiích a podepsalo se pod ni několik producentů. Tato skutečnost by se mohla zdát jako cesta do záhuby, kapela ji ale naštěstí využila ve svůj prospěch a Konnichiwa je díky tomu barevná, různorodá a hravá. Jediným úletem je píseň Rána v mlhách, jež zní, jako kdyby ji textař a zpěvák Mirai Navrátil napsal v kocovinovém opojení. Otevírá tak náladu závěrečné skladby Dítě robotí, která se na albu objeví v remixu Johnyho Balcárka z kapely Light & Love. Z písní srší veselí a nadšení, nejsou však hrané či povrchní za každou cenu. Velkou výhodou je i to, že všechny skladby nejsou o lásce. Jsou o motivaci (Když nemůžeš, tak přidej), o úctě k planetě (365), o úprku ze stereotypu (Cesta z města), o pomíjivosti života (Chci tančit), o bezstarostnosti (Jedu), i když se samozřejmě i texty o lásce najdou (Divadlo a Pojď zapomenem).  

Výhodou, ale i nevýhodou je to, že většinu písní posluchači už znají. Na druhou stranu má skupina otevřený prostor pro novou tvorbu. Po třech letech působení na scéně tak symbolicky může toto období, které pro ni skončilo smutně, ukončit a vrhnout se do dalších skladeb.

BARBORA TURKOVÁ

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE