MYDY představují novinku Eyes o vztazích a mementu štěstí

mydy

Formace MYDY se ustálila ve svém „novém“ složení a po singlu deafening silence, kterým oznámila svůj další hudební směr, přichází se singlem Eyes. MYDY našli svou současnou přirozenost, jsou spontánnější, ale stále barevní, energičtí a výstřední. O produkci se postaral vyhledávaný slovenský producent a hudebník Adrián Líška, video vzniklo ve spolupráci s audiovizuální umělkyní Anežkou Horovou.   

MYDY k novému počinu přizvali po dlouhých letech producenta mimo svou kapelu. Spojení s Adriánem Líškou, který produkoval písně Emmy Drobné, Mandrage nebo Majka Spirita, byl ale úspěšný krok. Adrián dodal novou energii, moderní sound, ale přitom dokázal zachovat charakter a rukopis tvorby MYDY.

„Eyes je o vztazích, ve kterých je člověk manipulován druhým. Osobně jsem se stala šťastnou přesně v tu chvíli, kdy jsem sebrala odvahu z takovýho vztahu odejít. Song je za nás MYDY podaná pomocná ruka všem, který to teprve čeká, mememento toho, že štěstí čeká na konci,“ komentuje singl zpěvačka Žofie Dařbujánová, která složila text společně se svou sestrou Julií Chocholou.  Hudba vznikla společnými silami kapely ve složení Žofie, Nèro Scartch, Mikuláš Pejcha, Jan Drábek, Ondřej Slánský.

Hudbou, tedy i nejnovějšími tracky Eyes a deafening silence se MYDY vyrovnávají se změnami, kterými skupina v poslední době společně prošla. „Naše kapela je taková druhá rodina pro každýho z nás, takže není náhoda, že je to věc, kterou jsme si nejen prošli každej osobně, ale něco podobnýho jsme si nedávno zažili společně,“ dodává kytarista Ondřej Slánský aka Salty.

MYDY jsou známí tím, že staví na své vizuální stránce. Tak tomu je i v novém videoklipu, za nímž stojí umělkyně Anežka Horová. „Nechtěli jsme klip s žádným příběhem ani se záběry na hrající kapelu. Chtěli jsme dát důraz hlavně na vizuál a na zobrazení pocitů, které má písnička vyjadřovat,“ popisuje video Honza Drábek, který hraje na synthy.

Aktuálně kapela pracuje na své páté desce, jejíž vydání plánuje na podzim příštího rok.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE