Nová česká kapela Vanua2 má duet s Zofii Dares z MYDY

mydyy

Skupina Vanua2, v jejímž čele stojí zpěvák Yannick Tevi z Oceánie, vydává duet Two Of Us se zpěvačkou Zofii Dares z kapely MYDY. Skladbu produkoval mladý producent Enthic. Tématem singlu, ke kterému natočil minimalistický klip režisér Misha Pekárek, je rozpad vztahu. Přestože je kapela na české scéně velmi krátce, daří se jí velkým tempem nabírat nové fanoušky a vyprodávat hudební kluby. V pátek 29. dubna pokřtí v pražské Malostranské Besedě dvě EP, které natočila během covidu. Kmotry budou zpěvačka Bára Poláková a režisér Vladimír Michálek.

VANUA2 feat. Zofie Dares – Two Of Us (Official video):

Two Of Us vznikla během songwriting session hudebního labelu BrainZone. „Ten den nás vylosovali ke vzájemné spolupráci. Se Zofii a Enthicem jsme se potkali vůbec poprvé. Skládání nám šlo tak dobře, že písnička byla v podstatě hotová během několika hodin. Rovnou jsme ji točili do stop. Většina z nich, včetně zpěvů, se nakonec použila do finální nahrávky,“ říká zpěvák Yannick Tevi.

Píseň je o rozchodu dvou lidí. Proto přišlo hudebníkům přirozené pojmout ji jako duet. „Hned po prvním poslechu nám bylo jasné, že hlasy Yannicka a Zofie k sobě skvěle padnou,“ dodává baskytarista Vojtěch Říha, a doplňuje, že Vanua2 navázala díky tomuto singlu další spolupráci s producentem Enthicem. „Myslím si, že se nám podařilo zajímavě skloubit jeho elektronický a současný pohled na hudbu s naším stylem, která čerpá inspirace z rocku, popu, soulu i reggae,“ uzavírá.K nové skladbě nakonec natočil videoklip dvorní režisér kapely Misha Pekárek. „Rozhodl jsem se klip ztvárnit minimalisticky. Dva lidé v jednom uměleckém ateliéru. Šlo mi primárně o zachycení dialogu páru, který se rozchází,“ říká Pekárek.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE