November 2nd mají nový videoklip a chystají se na koncert se Skunk Anansi

november

Česká kytarová kapela November 2nd v čele se zpěvačkou Alexandrou Langošovou přichází s novým videoklipem. Ke skladbě I Feel Love ho natočil režisér a kameraman Richard Řeřicha. Děj zasadil do prostředí lesa deformovaného neonovým digitálním světlem, ve kterém ožívají hračky z dětství. Písnička, která se objeví na připravovaném čtvrtém albu kapely, zazní i 11. července na Špilberku, kde November 2nd zahrají jako host britské kapely Skunk Anansie. Zároveň s videoklipem vychází na digitálních platformách další ochutnávka z připravované nahrávky. Ve skladbě Crossroads hudebníci rozehrávají postbluesový psychadelický rituál.

November 2nd – I Feel Love (official video):

Režisér Richard Řeřicha s kapelou spolupracoval už na ceněném klipu Run z druhého alba. V podstatě od té doby hudebníci usilovali, aby s nimi uznávaný český filmař mohl točit znovu. Kvůli jeho vytížení se to podařilo až letos. „Už z prvního návrhu scénáře jsme byli nadšení. Společně máme rádi temné a trochu ujeté věci. Navíc Richard přivedl na natáčení skvělý štáb, další herce i tanečníky. Natáčení v nočním lese byl sám o sobě zážitek a výsledek vypadá báječně,“ říká zpěvačka Saša Langošová.

„Video je oslavou neonového digitálního světa s archetypálními modely postav z dětských nočních můr. V tomto bizarním ,Snu noci svatojánské‘ se snoubí analogové snímání prostřednictvím optiky 70. let a barvené chemie digitálního řetězce, který nabízí současnost,“ říká k tomu režisér Richard Řeřicha, který video se svým týmem natáčel na Berounsku, Vysočině a v Praze.

Nová skladba Crossroads, která vychází ve stejný den jako videoklip k I Feel Love, vznikala pod producentským dohledem Borise Carloffa. „Práce na písničce nás dovedla k jinému přístupu k aranžování. Hypnotickými rytmy a party, které se chvílemi šamansky opakují, jsme vybudovali jakýsi postbluesový psychedelický rituál,“ popisuje Langošová.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE