Nový klip GATE Crasher – Tři kříže

Tři kříže titulka 1280x720 thumbnail pro YouTube

Když před dvěma měsíci brněnští GATE Crasher představili novou řadovku “Pro tohle my žijem”, fanoušci na ní kromě sedmi autorských skladeb našli i jedno překvapení – jejich zpracování folkového hitu Tři kříže. Nyní tahle novinka dostává i vizuální rozměr v podobě zbrusu nového videoklipu, který zároveň ukazuje, na co se můžeme těšit na letních koncertech.

Klip Tři kříže vznikal pod taktovkou studia Creative Works, jak již několik předešlých video počinů GATE Crasher. Natáčení proběhlo na festivalu Euro Bike Fest – jednom z prvních, na kterém jsme letos kapelu po křtu nové desky mohli vidět.

Samotný nápad na vlastní pojetí této původně folkové skladby se rodil v hlavách kluků už poslední dva roky. Rozhodnutí se do něj pustit pak padlo nedlouho před začátkem nahrávání nové desky.

“Když jsme tenhle cover vypustili do světa, bylo to něco, co od nás asi málokdo čekal a napjatě jsme sledovali reakce. Ty byly hodně pozitivní a proto jsme se rychle rozhodli i pro klipovou podobu. Děkujeme autorům Honzovi Kopečnému a Láďovi Kučerovi za svolení se do našeho zpracování pustit!” popisuje nadšeně frontman Ondra. “Přemýšleli jsme, co by coveru Tři kříže nejlépe sedělo a nakonec jsme se jednoznačně rozhodli pro záběry ze živáku. Euro Bike Fest nám do toho skvěle zapadnul jak termínem, tak velkou scénu a večerním časem, který umožnil vyniknout atmosféře.” doplňuje. Cover Tři kříže najdeme jako jednu z osmi skladeb na nové desce GATE Crasher s názvem “Pro tohle my žijem”. Ta je již šestou řadovkou kapely. Tři kříže jsou zároveň jediným coverem, který se na novince objevil.

GATE Crasher máte možnost vidět na některém z letošních letních festivalů – jak na řadě těch lokálních, kde je budete mít doslova na dosah, tak i na obřích letních akcích jako Maters of Rock 2024 ve Vizovicích (hlavní Ronnie James Dio Stage), Magmafest 2024 v Jihlavě nebo Rock of Sadská.

Videoklip GATE Crasher – Tři kříže:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

PETR BENDE Je dar mít kolem sebe lidi, kterým můžeš věřit

Už několikátá vlna koronaviru nepřeje plánování, jež je u akcí kulturního formátu nezbytnou nutností. Jsou však jedinci, kteří se ani touto situací nechtějí nechat odradit a vidí pověstné světlo na konci tunelu. Zimní období je u Petra Bendeho už čtvrt století spjato s tradičními vánočními koncerty a plán na letošek je ten samý, znovu lidem nadělit nálož nejen vánočních melodií…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Diskuze

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE