NV-NÁHODNÝ VÝBĚR Klip ,,Byli jsme malí“, další díl spolupráce s Michalem Skořepou

IMG 0893

Byli jsme malí je dalším klipem z dílny Náhodného Výběru a jejich již domácího režiséra Michala Skořepy. Po předchozí rozdováděné Kapele na prodej se vracíme zpět k o něco vážnějšímu námětu – píseň samotná je o příběhu, který si někdy zažil asi každý z nás, příběhu mladé lásky, a úvaze o tom, jak by svět asi vypadal, když by nám zůstala.

Mile naivní úvodní verš “Byli jsme malí, trochu se znali, občas si hráli, ještě každej sám spali” popisuje chvíle, které už všichni asi máme nějakou dobu za sebou, chvíle, kdy byl svět mnohem jednodušší. A stejně tak, jako se pro každého z nás život časem stával složitějším, i píseň postupně nabírá na komplexitě, hloubce a emocích, textově i hudebně. Klip tento kontrast podtrhuje obsazením dvou dětských herců, kteří se postupně v dospělejších a těžších momentech objevují ve svém stále stejném, mladém věku. Tak můžeme dětskou dvojici potkat nejen, jak po sobě pokukují u vodopádu, ale například také mezi popíjejícími dospěláky na baru.

Pro oba hlavní hrdiny je klip úplným začátkem herecké kariéry – Anežka Vojáčková i Jan Topič se před kamerou ještě neukázali. Jejich talent je ale nesporný, v klipu předvedli naprosto věrný výkon, a sami se těší, že v budoucnu navážou dalšími rolemi.

Na celém klipu je obrovsky znát kvalita produkce indikující profesionální tým, který za klipem stojí. Samotná kapela k tomu dodává: “Je to trochu neskutečnej pocit. Nahrávali jsme o něco později, než jsme měli v plánu, protože jsme museli počkat, než Michal donahraje a dostříhá Škwor. No, zvykneme si,” smějí se.

Píseň produkoval a ve svém studiu s Výběrem nahrál Thom Fröde (Imodium, Walkmanz), kostýmy do klipu pak zařídila Šárka Strnadová. Dospělé verze dětí hrají Pavla Poláková a Michal Křiklán. Ani jeden z nich není profesionální herec, ale… Byli jsme malí je klip ze života, ve kterém není potřeba nic hrát.

Náhodný Výběr – Byli jsme malí 

Hrají: Jan Topič, Anežka Vojáčková, Michal Křiklán, Pavla Poláková
Zvuk a produkce: Thom Fröde, Studio “I”
Režie a natáčení klipu: Michal Skořepa
Kostýmy: Šárka Strnadová

Web: https://www.nahodnyvyber.cz

Facebook: https://www.facebook.com/NahodnyVyber/

Instagram: https://www.instagram.com/nahodnyvyber/

YouTube: https://www.youtube.com/@NahodnyVyber

Spotify: https://sptfy.com/6kP9

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE