Passenger si láskyplně ochočil pražské publikum

Ve Velkém sále Paláce Lucerna v neděli rozněžnil pražské publikum pop folkový hudebník Michael David Rosenberg alias Passenger. Písničkář se specifickou barvou hlasu a milým úsměvem není v České republice žádným nováčkem. Letos v létě vystoupil na festivalu Colours of Ostrava a před dvěma lety se s kytarou postavil před posluchače v pražském klubu Sasazu. Nejen hudbou, ale i příběhy a svou lidskostí si místní fanoušky získal a nejinak tomu bylo během deštivého nedělního večera v Lucerně.

Doposud byl Passenger znám jako kluk s kytarou. Na turné k nové desce Young As The Morning, Old As The Sea si s sebou ale přivezl kapelu. Ta mu na pódiu sekundovala během téměř celého večera. Jinak by si ale zpěvák hravě vystačil sám se svou kytarou a hlasem tak, jako tomu bylo u jeho předchozích vystoupení. Hity jako Let Her Go, Life’s for the Living či 27 prokládal písněmi z nového alba. Fanouškům představil jak titulní Young As The Morning, Old As The Sea, tak například píseň Beautiful Birds, kterou na desku nahrál s mladou britskou písničkářkou Birdy.

Bloky písní prokládal historkami ze života, které jen umocňovaly prožitek z jednotlivých skladeb. Během příběhu k Travelling Alone by bylo v sále slyšet spadnout špendlík a během písničky pak nejednomu fanouškovi tekly po tvářích slzy. Úsměvy, smích a nadšený aplaus naopak vyvolal hit I Hate. Vlastní tvorbu doplnily covery The Sound of Silnece od Simon&Garfunkel a v druhé části koncertu Love Will Tear Us Apart od Joy Division.

Během závěrečné Scare Away the Dark vyprovodili fanoušci Mikea do backstage bouřlivým potleskem a sborovým zpěvem refrénu. V tu chvíli koncertní sál připomínal spíše fotbalový stadion či popový koncert někde v hale. Mohutným burácením přivolalo publikum Passengera zpět k přídavkům Home a Holes a večer byl u konce.

Dozvuky tohoto vystoupení si budou návštěvníci vybavovat ještě dlouho. Protože Passenger si české publikum ochočil. A když si vás někdo ochočí, tak ho potřebujete mít na blízku ideálně pořád. Tak snad se Michael se svým hudebním pohlazením brzy do Čech opět vrátí.

Text: Michaela Braná

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se