Passenger – Songs for the Drunk and Broken Hearted

passenger songs for the drunk and broken hearted

Anglický písničkář a hudebník Michael David Rosenberg se rozhodl v roce 2009 vydat na uměleckou dráhu po rozpadu skupiny Passenger, kde byl hlavním zpěvákem i skladatelem. Odsud také pochází jeho umělecké jméno a dá se říct, že ani jako sólový umělec později nestrádal. V roce 2012 vydal například píseň Let Her Go, která ovládla žebříčky hned v šestnácti zemích, a o dva roky později byl za tuto skladbu nominován na cenu Brit Award, protože se stala nejhranějším singlem na ostrovech. Díky ní získal i cenu Britské akademie. Loni v létě vydal charitativní EP Patchwork, na něž teď navazuje dvanáctým studiovým albem Songs for the Drunk and Broken Hearted, které mělo původně vyjít během loňského května. Karanténa však plány písničkáře pozměnila. 

Rozhodl se totiž kolekci deseti písní, rozšířenou v deluxe verzi o deset akustických bonusů, změnit a zařadit na novou desku i několik nových skladeb, přičemž pouze jedna z nich se objevuje na již zmíněném EP, avšak v odlišném provedení. Produkce alba, jež Michael celé napsal, se ujal jeho dlouholetý spolupracovník a kamarád Chris Vallejo, a tak asi nepřekvapí, že se stylově od svých předchůdců příliš neodlišuje. Písničkář se dál brodí až po kotníky v melancholii a zpívá tentokrát o všem, co souvisí se životem. Ať už jde o jeho zlomené srdce, rozchody se ženami a s tím související stavy opilosti. Všechny texty jsou přitom zabaleny ve velmi křehkých, až intimních melodiích. 

Samotný Passenger je doprovází hlasem, ne nepodobným svému krajanovi Jamesi Bluntovi. Některé jemné akustické riffy a vokály mohou zase připomínat americkou folkrockovou superskupinu Crosby, Stills & Nash a mají sílu dlouholeté klasiky. To je také důvod, proč si poetika akustického alba našla cestu k posluchačům. Doma ve Velké Británii se deska vyhoupla na druhou příčku hitparády, bodovala i v dalších evropských zemích a v Austrálii. A nebyl by to Passenger, aby nedodal nahrávce též ekologický rozměr. Za každou prodanou kopii alba bude vysazen nový strom a jak jinak, všechna CD i vinyly jsou vyrobeny ze stoprocentně recyklovaných materiálů. Tenhle chlapík s kytarou a plnovousem bojující za obnovu krajiny zničené odlesňováním myslel prostě na všechno, a to je na něm obdivuhodné. Stejně jako jeho písně, které stojí za poslech. 

 

PASSENGER

Songs for the Drunk and Broken Hearted

BLACK ROW   35:48

FOLK ROCK, INDIE FOLK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

NOMEN OMEN Jména v názvech kapel

Slova Nomen Omen znamenají v latině něco jako příznačné pojmenování. Jméno člověka nebo věci zkrátka vyjadřuje nějakou vlastnost nebo typický znak (pan Malý je nevelkého vzrůstu). Ovšem v případě rockových a popových kapel to nebývá vždy pravidlem.  Text: MILAN SLEZÁK, JAN ŠÍDA         Foto: JAN ŠÍDA Jména kapel vznikají různě. Někdy náhodou, výběrem z encyklopedie či…

rockandpop

Pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

Vintage Wine – Thrash Folk

Vintage Wine – Thrashfolk Petr Polák – zpěv, mandolína, lžíce (6) Radim “Rybíz” Lapčík – housle, mandola (5) Jakub “Jayne” Boháč – kytara, zpěv Pavel “Pšenda” Pšenička – baskytara Martin Marek Menšík – Bicí nahráno ve studiu ExAvik (www.exavik.cz) zvuk a produkce: Pavel Brom mastering: Přemek Haas – Studio Pyha (http://www.studiopyha.cz/) grafická úprava: Jindra Polák…

rockandpop

Pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE