fbpx

Paul Stanley’s Soul Station – Now and Then

Neznám ve svém okolí takřka žádného vrstevníka, který by nevzhlížel v době dospívání k americkým Kiss a neměl doma alespoň jejich plakát. Jasně, byl v tom jistý vzdor vůči tehdejšímu režimu, jenž zaváněl dobrodružstvím, ale také pořádnou porcí muziky, kterou pomohl zpěvák a kytarista Paul Stanley rozšířit o takové hity, jakými jsou Rock and Roll All Nite, Hard Luck Woman, I Was Made for Lovin’ You, Crazy Crazy Nights nebo strhující balada Forever. A přestože je v Kiss prakticky vše podřízeno hlavně výdělku, vydal se nyní dlouholetý frontman kapely po zcela jiné, nekomerční cestě. Nejenže odhodil masku hvězdného dítěte, ale se zcela novým hudebním seskupením Soul Station se rozhodl vzdát hold starému motownskému soulu a rhythm’n’blues, k nimž přičichl ještě dříve, než začal poslouchat třeba Led Zeppelin. 

A udělal dobře hned z několika důvodů. Neunavuje dalším stokrát obehraným výběrem toho nejlepšího od Kiss a netrápí jako během posledního koncertního turné v Praze tolik své hlasivky, na kterých se podepisuje věk dnes již devětašedesátiletého zpěváka. Co je hlavní, natočil konečně něco od srdce a obklopil se skvělými hudebníky, s nimiž položil základy vkusné čtrnáctiskladbové kolekce. Najdeme na ní nejen klasické kousky z repertoáru The Temptations, Ala Greena, Smokeyho Robinsona & The Mircles nebo The Spinners, ale i pět autorských novinek, které nevybočují z celkového rámce nahrávky. Snad jen svou hitovostí, jako například chytlavý singl I, Oh I, k němuž byl natočen i videoklip. Sympatické na něm je, že v něm není po Kiss ani památky, a přesto je z něho cítit Stanleyho rukopis, nemluvě o jeho nezaměnitelném hlasu. 

Album Now and Then zcela jistě nepotěší ortodoxní fanoušky, kteří lační po plivání ohně a krve či bizarně nalíčených tvářích a kostýmech svých hrdinů. Má však ambice potěšit pamětníky a zároveň ukázat mladším ročníkům kouzlo hudby, již dávno odvál čas. Stanley to dělá tím nejlepším možným způsobem. Dokázal citlivě propojit současnost s minulostí a ještě nám nadělil desku, která může být svou upřímností odzbrojující i pro mnohé rockery.

PAUL STANLEY’S SOUL STATION
Now and Then
UMe    48:15
RHYTHM’N’BLUES, SOUL, POP ROCK
ROMAN NEWS ZAHRÁDKA

Související články

Komentáře