Pet Shop Boys se blíží na třetí pokus do Fora Karlín

Vypadalo to jako docela fajn nápad. Dát dohromady koncertní program z těch nejzásadnějších skladeb a největších hitů jaké legendární synthpopové duo Pet Shop Boys (tedy Neil Tennant a Chris Lowe) za dobu své bohaté kariéry (kapela byla založena v Londýně v roce 1981) nashromáždilo a pod názvem turné Dreamworld s podtitulem The Greatest Hits Live Tour vyrazit do světa. Jenomže muzikanti mínili a covidové restrikce měnily.

Turné původně plánované na rok 2020 už sice počítalo s pražskou zastávkou, ale muselo se ze známých důvodů přesunout. Nejdříve, v optimistické variantě na rok 2021, potom na letošek. A 8. června se „Petshopáků“ konečně dočkají i domácí fanoušci v pražském Foru Karlín. Turné začalo 12. května ve Vídni a podle očitých svědků vystoupení podpořené i zajímavou scénou, světly a kostýmy bavilo nejen téměř vyprodanou halu, ale i samotné protagonisty.

Pet Shop Boys jsou nejúspěšnějším duem v britské hudební historii. Od podpisu smlouvy s nahrávací společností Parlophone Records v roce 1985 se dvaačtyřicet jejich skladeb dostalo do žebříčkové TOP 30 hitů, dvaadvacet z nich dokonce rovnou do první desítky a čtyři dosáhly až na samý vrchol britských žebříčků. Právě výběr z těchto hitů tvoří kostru retrospektivního koncertního repertoáru současné tour a je prakticky jisté, že písně jako West End Girls, It’s a Sin, Always on My Mind nebo Go West určitě chybět nebudou.

Během své koncertní kariéry odehráli celkově přes sedm set vystoupení, hráli ve třiašedesáti zemích a na všech nejprestižnějších hudebních festivalech na planetě jako Glastonbury, Rock in Rio, Coachella nebo Roskilde. Především ale povýšili běžné koncerty na mimořádný audio-vizuální zážitek. Ve spolupráci s nejlepšími režiséry, scénografy a konceptuálními umělci vytvořili zcela unikátní koncertně divadelní jevištní prezentaci. I z toho dávají návštěvníkům aktuálního turné ochutnat. Návštěvníci koncertu se tak rozhodně mají na co těšit.

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA