Písničkář POKÁČ vydává debutové album Vlasy. Zamíří s ním do Guinnessovy knihy rekordů?

Pokáč, vlastním jménem Honza Pokorný, byl dosud známý především díky textům pro svého kolegu Voxela. Vloni s ním odjel  Tour co sedne a etabloval se jako sólový umělec, který lidi baví svou přirozeností, hravou češtinou a inteligentním humorem. Pokáč vydává 19. května debutové album Vlasy a návdavkem přidává nový klip k písni 26.
Pokáčův albový debut přináší důvěrně známé skladby i absolutní novinky – Mám doma kočku už představil na koncertech a plánuje k ní natočit animovaný klip, skladbu Kdybych dneska nevstal si šetřil jako překvapení až na album. To se nahrávalo u producenta a hudebníka Honzy Balcárka (Johny Rainbow / Light and Love). Dostalo velmi prostý zvuk založený na akustické kytaře a zpěvu, občas doplněný vokály a perkusemi. Výjimku tvoří Vymlácený entry, které zdánlivě do akustické desky nepatří, nicméně se jedná o první Pokáčův singl, kterým se zviditelnil. Tři písničky mají na albu live podobu. Poslední, bonusovou píseň Místa napsal Pokáč společně s fanoušky. Na youtube zveřejnil zadání, kam podle jeho vzorových slok měli jeho příznivci psát svoje vlastní. Dorazilo jich překvapivě několik set, na album se nakonec dostalo 9 nejlepších.
“Trochu mě mrzelo, že se na album dostalo pouze minimum z celkového počtu slok, které mi od fanoušků dorazily. Pak mě ale napadlo, že kdyby se poskládaly všechny za sebe, tak by se asi na světě našlo málo písniček, které by byly delší než právě tato. Po chvilce googlování jsem zjistil, že nejdelší oficiálně vydaný song je podle Guinnessovy knihy rekordů nahrávka se stopáží něco málo přes tři hodiny, což rozhodně není nepřekonatelné. Už jsem v kontaktu s lidmi z Guinnessovky a všechno zatím vypadá slibně. Mít společně s fanoušky zápis v knize rekordů by bylo super :),” uvažuje Pokáč.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=6yGtH9umT8s[/youtube] Tracklist: 1. Vlasy, 2. Nikde žádnej sníh, 3. Co z tebe bude, 4. Rád chodím na poštu, 5. Lovesongy feat. Kateřina Marie Tichá, 6. Mám doma kočku, 7. Kdybych dneska nevstal, 8. 26, 9. Vymlácený entry, 10. Nedělám nic, ale dělám to dobře, 11. Padá hvězda, 12. Blbej den, 13. Holky, 14. Stereotypy, 15. Porno (live), 16. Pohádka (live), 17. Vymlácený entry (live), 18. Místa
 

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box