PJ Harvey – Stories from the City, Stories from the Sea – Demos

PJ Harvey stories from the city

Asi by bylo snadné, ale trochu unáhlené, obvinit tým kolem britské zpěvačky a skladatelky Polly Jean Harvey přímo z toho, že vydáním demonahrávek pro její zásadní desku Stories from the City, Stories from the Sea z roku 2000 sleduje jenom komerční cíle. Je jasné, že nahrávací společnosti v dnešní době bez možnosti koncertovat hledají způsoby, jak zpeněžit své umělce. Ale připusťme, že se jedná i o umělecký projekt, jenž zahrnuje také vydání demonahrávek z předchozích alb Is This Desire? nebo Uh Huh Her. Otázka „proč“ však bude patrně provázet vydané demonahrávky PJ Harvey u mnoha posluchačů. 

Na mastering Stories from the City, Stories from the Sea – Demos dohlížel producent Head, dlouholetý spolupracovník PJ Harvey, což svědčí o kontinuitě. Pátou deskou oblíbené představitelky alternativní scény, která je ovlivněná jejím pobytem v New Yorku, je považována za její nejvíce mainstreamovou. Ale už poslech úvodní punkově syrové Big Exit s nabroušenou kytarou ukazuje relativitu tohoto tvrzení. Autorka všech skladeb, na jejíž tvorbu podle ní měli největší vliv Bob Dylan, Neil Young nebo Captain Beefheart, ani na demosnímcích neztrácí svůj bohatý vokální projev, který se pohybuje od éterických až po agresivní polohy. 

Demoverze většiny písní se až na větší neuhlazenost příliš neliší od těch vydaných na albu před jedenácti lety. Největší změnu zaznamenala skladba This Mess Were In, již PJ Harvey v původní verzi zpívá s Thomem Yorkem z Radiohead. Na Demos Polly Jean táhne sama všechny hlavní i vedlejší vokály včetně recitace, ale bez Yorka to není ono. Faktem zůstává, že PJ Harvey je skvělá zpěvačka a pozoruhodná skladatelka, ale to přece víme i bez jejích demonahrávek. 

 

PJ Harvey

Stories from the City, Stories from the Sea – Demos

UNIVERSAL MUSIC 46:59  ALTERNATIVNÍ ROCK

ROMAN JIREŠ (ČTK)

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE