POLETÍME? nahazují řetěz s Ludvíkovou, Šteindlerem a Vávrou!

Foto David Podrabsky mail 3

Nový klip a singl Můžeš mi říct předznamenává živák i oslavy 15 let kapely.

Trvalo to. Ne že ne. Dílem za to mohla velká koncertní vytíženost, dílem covid. Každopádně oblíbený turbošansónový gang Poletíme? je konečně zpět s novým materiálem! Děje se tak v roce oslav 15. výročí kapely dynamickou peckou Můžeš mi říct, kterou doprovází klip Radima Věžníka s excelentními Marií Ludvíkovou, Milanem Šteindlerem a Davidem Vávrou. Podívejte se zde: https://youtu.be/tWQ-1X1XrTc Píseň samozřejmě zazní i na nadcházejícím klubovém turné včetně dvou speciálních koncertů 15. a 16. února v brněnském klubu Fléda, kde Poletíme? nahrají živé album Best of do gramofonu.

„Jako kapela jsme se po vydání naší poslední desky soustředili jen na koncertní hraní. Po nějaké době přišlo nutkání vyjít s něčím novým, a tak jsme natočili dvě písně. Můžeš mi říct a Potetovaná. Obě písničky znají naši fanoušci z koncertů. Pak ale přišel covid a úplně nám spadnul řetěz. S klipem se tedy znovu k této písni vracíme v klidnější době. Prostě navazujeme na předcovidový plán,“ vysvětluje frontman Poletíme? a výtvarník Rudolf Brančovský.

Že populární parta proslulá živelnými koncerty hodlá na předcovidový plán navázat se vší parádou, dokazuje i povedený klip, v němž se rolí věčně mladých rebelů zhostilo trio hereckých osobností Marie Ludvíková, Milan Šteindler a David Vávra.

„Za ta léta jsem pracoval už s hodně známými herci, ale mít možnost režírovat právě s trojicí Ludvíková, Šteindler a Vávra, byl opravdu splněný sen, protože miluju jak jejich práci, tak i je coby osobnosti. Spolupráce byla skvělá, myslel jsem, že je budu muset do různých věcí hecovat, ale nakonec to bylo leckdy i obráceně… To vše navíc na super skladbu kapely Poletíme? Je to jedno z natáčení, na které budu vždy moc rád vzpomínat,” říká režisér Radim Věžník k videu, které je prvním novým klipem Poletíme? po více než čtyřech letech.

„S Davidem Vávrou se známe roky, je to náš velký fanoušek a my jeho. Dlouho jsem ho v nějakém klipu chtěl a teď teprve přišla vhodná příležitost. Navíc v kombinaci s naší milou kamarádkou Marií Ludvíkovou a Milanem Šteindlerem. Všichni tři jsou naše krevní skupina a srdcová záležitost a natáčení tak bylo opravdu velmi zábavné,“ dodává k hereckému obsazení Brančovský.

Jak ale vůdčí osobnost Poletíme? upozorňuje, klipová novinka je jen předkrmem k věcem příštím. Hned zkraje února kapela vyjede na jarní turné o třinácti zastávkách, během nějž si střihne dvoják s podtitulem Best of do gramofonu v brněnském klubu Fléda. Právě zde za očekávané notné pomoci fanoušků a symbolicky v roce oslav 15. narozenin nahrají Poletíme? své první živé album!

„Natočit s Poletíme? koncert bylo v plánu roky. Jsem rád, že k tomu dochází až teď, po patnácti letech existence. Písničky během let získaly ráznější aranžmá i tempa. Síla naší kapely jsou koncerty. Věřím, že se takto podaří zachytit atmosféru, která bývá především na Flédě výjimečná,“ říká Brančovský a jedním dechem dodává: „Půjde vlastně o takové shrnutí těch patnácti let na scéně, které v první polovině roku vyjde jako dvojalbum Best of do gramofonu coby speciální dárek k našemu letošnímu výročí.“

Videoklip Můžeš mi říct:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE