POLETÍME? slaví 15 let live albem Best of do gramofonu

SU 6791 2

15 let – pro člověka puberta, pro kapelu už poměrně bohatá a úspěšná kariéra. V případě turbošansónové party Poletíme? se však snoubí obé – zkušenosti z x úspěšných koncertů i nahrávek a nakažlivá, takřka mladická divokost a energie. Osmičlenný ansámbl okolo výtvarníka Rudolfa Brančovského to v roce svých patnáctin potvrzuje nabitým živákem Best of do gramofonu, který vznikl během únorového vyprodaného dvojáku v brněnském klubu Fléda. Kromě dvojalba, které Poletíme? společně s fanoušky pokřtí 30. srpna v pražských Ledárnách Braník, se můžeme těšit také na záznam koncertu, jejž uvede ČT art v premiéře 9. června ve 20:20. Naladit se můžete ochutnávkou v podobě live klipu ke skladbě Mám depresi rád:

„Stále jsme stejní jako před patnácti lety v touze koncertovat a prosazovat se. Stále chceme hrát energickou hudbu. Stále věříme, že může na naše koncerty chodit o mnoho lidí více, tedy že je kam růst. Vyléčení jsme naopak z toho, abychom si mysleli, že z nás budou superstars. To bychom museli změnit od podstaty vše. A přestali bychom být vzácní svojí originalitou a jinakostí. „Superstárství“ spočívá v plytkosti a zneužívá lidské hlouposti. To je nám velmi vzdálené,“ zamýšlí se Rudolf Brančovský nad proměnami, kterými kapela (ne)prošla během své dosavadní existence.

Právě zmíněná touha hrát energickou, originální hudbu je ostatně typickým poznávacím znamením Poletíme?. Kapela si za těch patnáct let doslova „vyhrála“ výsadní pozici na české klubové scéně, pravidelně hostuje na nejvýznamnějších hudebních festivalech a patří mezi nejoriginálnější hudební formace v zemi. Svůj díl na tom má společně s neutuchajícím nadšením i netradiční nástrojové obsazení, s nímž muzikanti zvládají výtečně punk nebo jazz a všechno mezi tím, stejně jako um odlehčenou formou vyprávět o složitých a smutných věcech.

Barevnost, nesvázanost žánry i živelnost a koncertní jedinečnost Poletíme? perfektně vystihuje také novinka a první živé album v historii skupiny Best of do gramofonu, které je 100% záznamem z koncertů na Flédě, a to bez jakýchkoli postprodukčních zásahů ve studiu, kromě mixu jako takového. Nové dvojalbum čítá celkem 32 skladeb, jež kapela vybrala ze svých dosud vydaných pěti řadovek (Jednoduché písničky o složitém životě /2008/, Skupina dobře vypadajících mužů /2010/, Kroskántry /2012/, Turbošansón /2014/a Chce to hit! /2018/).

„Každé naše deska je jakýmsi vhledem do doby, ve které vznikala. Jsou to tedy i pomyslné milníky naší dosavadní kariéry. A stejně tak je to i s novinkou Best of do gramofonu. Ta je z mého pohledu nejzajímavější a nesilnější, když zachycuje naši aktuální pódiovou formu, na které jsme mnoho let pracovali, a vykresluje atmosféru, jež nás na koncertech doprovází. Měla by zároveň být i určitou čarou za minulostí…,“ říká k tomu frontman Poletíme?.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

JANA URIEL KRATOCHVÍLOVÁ a JIŘÍ GEORGE HRUBEŠ Schopnost improvizace bychom nikdo neměli ztratit

Na sklonku loňského roku pokřtila Jana Uriel Kratochvílová se svým uměleckým i životním partnerem Jiřím Georgem Hrubešem novou desku Alpha Codes. Vychází pod štítkem jejich kapely Illuminati.ca, s níž chystají letos v listopadu velký koncert v pražské Lucerně. Kromě značného množství hostů se na něm představí také skupina Heval Junior, obnovená rock reggae kapela, se kterou talentovaná zpěvačka s nezaměnitelným…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE