Přemek Forejt uvádí nový videoklip

premek

Kuchař, zpěvák, tanečník, to všechno, a ještě víc je Přemek Forejt. Ten se nyní odvázal v bláznivém hudebním klipu k písničce Mc’n’Roll. Už její název vypovídá o tom, že vznikla ve spolupráci se společností McDonald’s. V klipu Forejt jako první v České republice použil unikátní hudební nástroj playtronica. Tím přímo v prostorech restaurace rychlého občerstvení rozehrál suroviny, z kterých se běžně skládají ikonické burgery.

Playtronica je nástroj pomocí kterého je možné rozehrát prakticky cokoliv, tak proč ne třeba suroviny z McDonald’s? „Z McDonald’s za mnou přišli s tím, jestli bych nechtěl zkusit zahrát song na jejich suroviny. Prý jsou tak dobré, že se na ně dá i hrát. No a ono to doopravdy jde. Je to neskutečné, bizardní, neokoukané. Hudba a jídlo jsou moje dvě velké vášně a v životě by mě nenapadlo, že je můžu takhle propojit. Vyměnit kytaru za hamburger? To je prostě pecka. Prvně to šlo mimo moje chápání, pak mě to začalo strašně bavit. Doufám, že klip bude lidi bavit stejně jako mě, když jsme jej tvořili,“ říká Přemek Forejt.

Text a hudbu přímo na tělo složil Přemkovi jeho kamarád, hudebník a textař Jiří Burian, do režisérského křesla usedl Petr Dvořák, produkční stránku obstaralo studio Yo’Mama a finální podobu dostal tento fresh letní hit ve studiu Alphastudio. Společnost McDonald’s letos již jeden hudební počin vydala. Na jaře vznikl song „Žeru naši planetu“, kterou na svém Youtube uvedl písničkář Pokáč. Video, které vytvořil pro projekt Trash Patrols (úklidové čety zaměstnanců McDonald’s) čítá dnes téměř 1,5 milionu zhlédnutí.

Rozehraje svět okolo sebe

Playtronica funguje na principu vodivosti a pomocí elektřiny lidského těla dokáže rozehrát třeba právě suroviny z McDonald‘s. Zakladatel Sasha Pase popsal tento nástroj jako budoucnost technologie a rozšíření lidských možností vnímání světa kolem sebe. Jde o poměrně jednoduchý princip. K tomu, aby člověk mohl rozehrát věci kolem sebe, jako Přemek Forejt ve zmíněném klipu, je třeba jen počítač, tablet či telefon, samozřejmě playtronica a vlastní ruce.

Prvním krokem je propojení počítače a zařízení playtronica USB kabelem a následné zacvaknutí kabelů nástroje například do rajčete nebo okurky. Posledním krokem je otevření si webu tvůrců nástroje, kde si najdete volně dostupné zvuky, které budou suroviny vydávat. Pak už není nic snazšího než se nechat unášet na vlně zvuků, kterými rozehrajete svět kolem sebe.

„Tento hudební počin nám přišel jako skvělý způsob, jak hravou a zábavnou formou ukázat kvalitu našich surovin. Nyní totiž můžeme tvrdit, že jsou tak dobré, že se na ně dá i hrát. Jak můžete sami vidět,Přemek je také dobrý zpěvák a tanečník, který se stejně jako my, nebojí pustit do něčeho takhle odvážného,“ říká Jitka Pajurková, ředitelka PR a komunikace McDonald’s pro Českou republiku a Slovensko.

Natáčení probíhalo v restauraci McDonald‘s na Kbelské v Praze, a to přes noc, aby Přemek mohl využít prázdnou provozovnu. Slavný kuchař, známý také jako porotce populární soutěže MasterChef, se navlékl do šíleného outfitu z několika různých kabátů, ten střídal s kostýmem z žemlí a do toho si ještě na hlavě nechal udělat rapové copánky. Celkem 12 hodin trvající natáčení se neslo v dobré atmosféře, i když některé scény byly na Přemka trochu náročné. „V mrazáku už jsem si určitě někdy zazpíval, ale že tam budu natáčet klip v mínus 18 až mínus 24 stupních, to by mě nenapadlo,“ říká Forejt.

Videoklip Mc’n’Roll:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE