Projekt Fúzie Zuzany Mikulcové pokračuje singlem Blind Tomorrow

DominikJanovsky Fuzie4

Mezinárodní audiovizuální projekt Fúzie zpěvačky a skladatelky Zuzany Mikulcové pokračuje. Výjimečné multižánrové hudební spojení s Danem Bártou, Barbarou Mochovou, Larou Abou Hamdan, Petrem Lipou, Jakubem Königem a Beatou Hlavenkovou letos doplnil

sedmý singl a videoklip s názvem Blind Tomorrow, propojující slovenskou a irskou scénu emotivním duetem Mikulcové a irského hudebníka Graema Marka “Granka” Donaldsona. Donaldson žije v Trnavě, kde vystupuje se svou kapelou The Native, se Mikulcovou seznámili roku 2014 během natáčení pro Balcony TV Bratislava. Potkávali se pak na koncertech, s Blind Tomorrow uzrál čas na oslovení Donaldsona ke spolupráci.

„Zuzaninu spolupráci s Andrejem a Fúzii sleduji od začátku a musím přiznat, že jsem tajně doufal, že mě jako zahraničního performera působícího především ve slovenském prostoru osloví. Dokonce jsem to zmiňoval i během rozhovoru v rádiu, který ale Zuzana neslyšela.. Musel jsem chvíli počkat, ale když mi napsala, radostí jsem vyskočil až ke stropu,“ říká Donaldson.

„Poslala jsem Grankovi melodii na klavír a čekala, jaký text k ní vymyslí. Vím, jak těžké je vměstnat slova do melodické linky, a byla jsem překvapena, jak dobře mi to hned sedlo. Vystihl nejen náladu, rytmus, ale i pocit z písně. Skladby o rozchodech mám opravdu ráda, upřímně přiznávám. Patří k životu a jsou často nejaktivnějším obdobím tvorby, alespoň pro nás hudebníky,“ dodává Mikulcová.

Pro natáčení videoklipu zvolila Zuzana s týmem jiný přístup. U všech předchozích kolaborací se nahrávka a videoklip natáčely současně v jednom prostoru. Píseň Blind Tomorrow byla nahrána ve studiu Filipa Hittricha v Trnavě, klip vznikl v oblíbeném brněnském klubu Mikulcové Music Lab, kde také několikrát vystoupila.

Zuzana nahrála píseň Blind Tomorrow s osvědčeným týmem Fúzie. Video natočil a sestříhal dvorní režisér projektu Fusion Dominik Janovský. Nahrávku opět produkoval, programoval a mixoval Andrej Hruška, který ve skladbě hraje také na kytaru a syntezátory. Na kontrabas hraje Michal Šelep. Kromě vokálů Zuzany Mikulcové a Graema Marka se ve skladbě objevuje i neobvyklý hudební nástroj – bodhrán.

„V každé písni projektu Fúzie jsme použili specialitu v podobě nástroje a zvuku. Protože Granko pochází z Irska, sám navrhl tradiční nástroj bodhrán. Shodou okolností znal také hráčku, která na něj velmi dobře hraje a je také z Trnavy. Monika Blaško nás i přes počáteční pochybnosti, zda to s tak atypickým nástrojem půjde, rychle přesvědčila o opaku. Na nahrávání přišla perfektně připravená a přinesla spoustu nápadů, které písničce dodaly ten správný nádech,“ vzpomíná Mikulcová.

Projekt Fúzie, vyzdvihující hudbu coby univerzální jazyk, začal před třemi lety, roku 2021 dostal netradiční podobu ekologického alba na dřevěném USB. Mikulcová v něm ztvárnila svou potřebu reagovat hudbou na společenskou situaci týkající se národnostních menšin a rostoucího extremismu a rasismu.

Videoklip:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE