Zuzana Mikulcová pokračuje v projektu Fúzie s Beatou Hlavenkovou

Singlem Tancuj pokračuje mezinárodní projekt Fúzie slovenské zpěvačky Zuzany Mikulcové. Na něm se dosud podíleli čeští hudebníci Dan Bárta, Jakub König a Barbora Mochowa, slovenský jazzman Peter Lipa a syrská zpěvačka Lara Abou Hamdan. Tentokrát přizvala Mikulcová oceňovanou českou zpěvačku, skladatelku a producentku Beatu Hlavenkovou.

Společně stvořily chytlavou alt popovou skladbu Tancuj kořeněnou hip hopovými beaty i jazzovými plochami. Stejně jako u ostatních skladeb Fúzie vznikal výsledný materiál naživo, dva dny v bratislavském studiu přinesly nejen píseň Tancuj, ale i videoklip Dominika Janovského.

Fúzie si klade za cíl boj uměním proti rostoucímu extremismu, rasismu i předsudkům vůči jinakosti, věku či pohlaví. A připomíná, co je v životě opravdu důležité. „Tanec ako symbol bytí, ktoré sa môže v okamihu skončiť. Každý deň pretancujme, akoby bol posledný,“ přibližuje symboliku písně Mikulcová.

Pojícím prvkem obou umělkyň je spolupráce s producentem, kytaristou a zvukovým inženýrem Andrejem Hruškou (Lucie Bílá, Katarína Máliková aj.). Mikulcová tvoří s Hruškou dlouhodobě tvůrčí tandem, Hruška zároveň stojí za mixem aktuálního alba Hlavenkové s názvem Žijutě, výrazně se podílel také na písni Tancuj.

„Na spoluprácu s Beatou som sa veľmi tešila. Demo, ktoré sme mali pre ňu pripravené jej veľmi sadlo, a to ako celú skladbu doplnila, je fantastické. Je nielen skvelá speváčka a hudobníčka, ale aj výnimočný človek,” dodává Mikulcová.

„Často v poslední době tvořím sama a tohle byla po delší době krásná tvůrčí spolupráce s Andym a Zuzkou. Pinkali jsme si mezi sebou píseň, aranžmá, formu, pak text. Pro někoho aktuální teď, pro někoho třeba jindy anebo nikdy. Ale vždy se – děje všechno, všechno se děje – jenom v nás samotných,“ přibližuje proces vzniku a text Tancuj Hlavenková.

Projekt bude pokračovat i nadále. Do konce roku chystá tým Fúzie nejméně další dvě spolupráce. Zuzana Mikulcová Duo vystoupí v nejbližší době na festivalu Fullove dni 2022 v Ružomberku.

Tancuj:

Související články

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<