První sólové album přidává do své diskografie Marta Jandová

Pro někoho je to možná tak trochu překvapení, ale je to fakt. Zpěvačka Marta Jandová přichází se svým prvním sólovým albem až nyní. Deska se jmenuje Barvy a vyšla 12. října na CD i v digitální podobě u vydavatelství Supraphon.
Přestože má Marta Jandová na kontě v evropském měřítku úspěšné nahrávky s německou kapelou Die Happy a spolupracovala s řadou dalších domácích i zahraničních interpretů, je tato deska jejím sólovým i autorským albovým debutem.
„Jsem moc ráda, že jsem si splnila tento sen. Zjistila jsem, že to jde, když se chce, a že se zatím všem, kterým jsem album přehrála, moje písničky líbí. Kluci z Die Happy mají radost, že jsem to konečně dotáhla. Sice už mám za sebou pětadvacet let hudební kariéry, ale nikdy jsem nestála sama za sebe – vždy jen s kapelou. Teď je to moje vlastní dílo a celou zodpovědnost nesu já,“ prozrazuje k albu Marta Jandová.
Album Barvy představuje Martu Jandovou spíše v poprockové poloze a nahrávka vznikla ve studiu Propast pod producentským dohledem Lukáše Pavlíka. Doprovodnou kapelu tvořili kytarista Ondřej Pátek, baskytarista Dalibor Mucha a klávesista Jan Zlatuška, bicí pak nahrál sám producent Lukáš Pavlík, jenž bubenický post aktuálně zastává ve skupině Chinaski. Finálního mixu a masteringu se ujal Udo Rinklin, který spolupracoval mj. třeba právě i s Die Happy.
Písně ze sólového nového alba představí Marta s celou kapelou na speciálním akustickém instore koncertu v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 15. října od 17.00.
Vídat ji ale můžeme i nadále také v řadách zmiňované kapely Die Happy. Skupina na podzim oslaví 25 let na scéně a vyjede na Die Happy 25th Anniversary Acoustic Tour 2018. Jubilejní koncert předvedou i v Praze, kde vystoupí 27. října v Paláci Akropolis.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8C4GdAcKqpQ[/youtube]

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA