Prvním letošním koncertem zahájí oslavy svých padesátin kapela Progres 2

Legendární brněnská kapela Progres 2 slaví v letošním roce padesát let od svého založení. Své první vystoupení v tomto roce si naplánovala na středu 24. ledna do pražského klubu Rock Café.
V roce 1968 skupinu pod názvem Progress Organization založili Zdeněk Kluka (který jako jediný působí v kapele od samého začátku bez přestávky dodnes) a Pavel Váně. Jejich první album Barnodaj vydané v roce 1971 bylo tehdejším časopisem Melodie vyhlášeno hudebními publicisty deskou roku. Rockoví fanoušci mají kapelu spojenou zejména s jejich komponovanými náročnějšími projekty jako byly Dialog s vesmírem, Třetí kniha džunglí a nebo Mozek.
V současné době vystupuje kapela patrně v té nejsilnější sestavě, kterou bylo možno poskládat: Pavel Váně – kytara, zpěv, Zdeněk Kluka – bicí, zpěv, Roman Dragoun – klávesy, zpěv, Pavel Pelc – baskytara, zpěv a Miloš Morávek – kytara. V rámci oslav půlstoletí existence pak připravuje velké celorepublikové turné a mluví se i o nové desce, která by se měla dočkat také své odpovídající jevištní audiovizuální podoby.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=mOVKHc057ck[/youtube]

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se