Rapperka Noname pod tlakem

Noname

Fatimah Nyeema Warner (narozena 18. září 1991), profesionálně známá jako Noname, je americká rapperka, básnířka a hudební producentka. Je také jednou třetinou hudební superskupiny Ghetto Sage s kolegy rappery Smino a Saba. Noname začala rapovat a hrát slam poetry v roce 2010 a širší uznání si získala v roce 2013 díky svému vystoupení na skladbě „Lost“ z mixtapu Chance the Rapper Acid Rap. Noname vydala svůj debutový mixtape, Telefone, 31. července 2016 a setkala se s pozitivním ohlasem ze strany hudební kritiky. Její debutové album Room 25 vyšlo 14. září 2018.

Nyní se blíží vydání její další desky a ona nasdílela seznam 11 písní z něj na Instagramu. První singl alba, „Balloons“, představí dalšího rappera, Jay Electronica. Kontroverzi ovšem poněkud budí, že Electronica sdílí antisemitské nálady. Poté, co kddosi napsal na Twitteru „@noname si neuvědomuje, že jít do spolupráce s rapperem antisemitou je v rozporu s celým jejím veřejným působením?“ Noname píseň obhajovala velmi aktivním tweetováním, načež dočasně deaktivovala svůj účet. „Uvidíme se, až moje album za pár týdnů vyjde,“ dodala na vysvětlenou.

Tak se nechme překvapit, zda uvidíme první singl dnes na sociálních sítích nebo zda se rapperka zalekne kontroverze, jako se to již stalo mnoha jejím předchůdcům.

Zatím si poslechněme její starší pecku „Song 32“

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE