Ricky Warwick – When Life Was Hard and Fast

RICKY WARWICK when life was hard and fast

První písně na svou osmou sólovku začal severoirský zpěvák, kytarista a frontman Black Star Riders Ricky Warwick (ex-The Almighty, Thin Lizzy) psát už v roce 2018 a dokončil je v dubnu 2019. Pojal je přitom jako výlet do svého nitra, aby mohl převyprávět nejcitlivější témata svého života týkající se převážně jeho rodiny. S koronavirem se tedy tematicky minul, přesto se mu nevyhnul, neboť deska vychází až nyní. Kdo sleduje Warwickovu sólovou dráhu, jistě mu neuniklo, že první dvě alba Tattoos & Alibis (2003) a Love Many Trust Few (2005) byla převážně akustická. V podobném duchu bylo nahráno i Belfast Confetti (2009), ale v každém dalším už převažoval hardrockový repertoár. 

Novinka není výjimkou. Je však pestřejší a svižnější než předchůdci. Jako by chtěl Warwick zdůraznit hloubku a naléhavost svých textů. Na aktuální desce se podílí vedle doprovodné kapely také celá řada zajímavých hostů, ať už klávesák Dizzy Reed (Guns N’Roses), kytaristé Luke Morley (Thunder) či Andy Taylor (Duran Duran), baskytarista Robbie Crane (Black Star Riders) nebo zpěvák Joe Elliott (Def Leppard). V Time Don’t Seem to Matter si střihne dokonce duet se svým otcem Warwickova nejmladší dcera Pepper. Nutno podotknout, že jde o původní demoverzi, neboť zpěvák s producentem Keithem Nelsonem nebyli přesvědčeni, že dokážou tuto sentimentální baladu něčím dalším vylepšit. 

Celkový výsledek je veskrze pozitivní. Warwick ze sebe vydal všechno. Stručně, jasně a energicky. Nic jiného ani neumí. Jeho nezaměnitelný hlas dominuje. Deska When Life Was Hard and Fast je o životě rockera s drsnou slupkou na povrchu a citlivou duší uvnitř. Je dobré si občas přiznat, že to tak máme ve hře zvané život v podstatě všichni a plujeme na stejné lodi. 

 

RICKY WARWICK

When Life Was Hard and Fast

NUCLEAR BLAST   39:42

HARD ROCK

ROMAN „NEWS“ ZAHRÁDKA

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE