Rock&Pop 02/19

RAP titulka 2019 02 both 1

Karma

Měla jsem v lednu to potěšení zúčastnit se dvou koncertů v Jižní Americe. Zatímco silvestrovskou noc jsem trávila v malém klubu v chilské části Patagonie s tamní dívčí bezejmennou kapelou a rodinami jejích členek, 10. ledna jsem se účastnila velkého festivalu v argentinském Buenos Aires u Centrálního kulturního centra Recoleta, kde se nachází i pobočka Hard Rock Cafe. Nevím, zda to bylo uvolněnou atmosférou klubu, skvělou náladou Chilanů, nebo jenom pozlátkem silvestrovské noci, ale holky byly famózní. S největší pravděpodobností hrály covery místních hitů, ale svou energií mě dokázaly nadchnout po první písničce.

Shodou okolností i je jsem v lednu potkala v Buenos Aires. Bohužel na festivalu v parku před kulturním centrem nevystupovaly. Argentinská smetánka si potrpí především na taneční hudbu, takže na čtyřech pódiích se rozléhalo dunění DJs, díky nimž jsem zjistila, že reggae jde smíchat opravdu úplně se vším. Já jsem se šla původně podívat na jazzovou kapelu ¡Oído Obsoleto trae su Jazz, což by mělo být něco jako Banjo Band Ivana Mládka bez Ivana Mládka, ale jelikož se koncert konal v sále Hard Rock Cafe, zvolila jsem si pódium v parku, neboť na trávě s tisíci fanoušky to byla přece jen zajímavější zkušenost. Co mě čeká, jsem netušila, ale vzhledem k tomu, že občas kolem mě proletělo hejno lidí v kostýmech vran, doufala jsem, že konečně nějaký pořádný nářez.

V deset večer, po velmi dlouhém čekání, kdy podle internetových stránek měla celá akce vlastně končit, nastoupil na pódium místní Don Juan, přesněji Juan Ingaramo. Po odvzdychání dvou, ještě z playbacku zahraných písniček, kdy celý dav vzdychal s ním, jsem si vzala taxíka a odebrala se pryč. Překvapivě jsem se při úprku setkala s pohrdavými pohledy návštěvníků akce, dokonce jsem dostala pěkně barvitě a španělsky (takže jsem rozuměla zhruba desetinu) vynadáno i od taxikáře. Urazila jsem tak nejen argentinskou národní hrdost, které jsou obyvatelé Buenos Aires plní, ale navíc si taxikář nemohl poslechnout celé vystoupení svých star. Možná proto mě pak protáhl oklikami téměř celým městem a pouštěl mi CD, hádejte s kým… Karma je ale mocná čarodějka a policejní hlídka, kterých je v Buenos Aires snad více než obyvatel samotných, mu zatnula tipec, neboť se evidentně vozil bez platné licence. Ani mi nevadí, že jsem musela zbytek dojít pěšky, mám totiž nahrané video ze silvestrovského vystoupení a holky mi tak pěkně hrály na cestu.


Není to tak dlouho, co jsem si pouštěla video, ve kterém prognostik vysvětloval, proč Rada pro televizní a rozhlasové vysílání váhá s odebráním licence na televizní vysílání Jaromíru Soukupovi. Bohužel si už nepamatuji jeho jméno a video nejsem schopna dohledat. Pouštěla jsem ho svým přátelům a ti se smáli absurditě toho sdělení tak, že jsem se styděla, že tomu sama věřím. Obsahem videa byl v podstatě rozbor pořadů na TV Barrandov, jejich hlavní sdělení a především do očí bijící neobjektivnost.

Hlavním tématem byl pořad Moje zprávy, které formátu zpráv v žádném případě neodpovídají. Vzhledem k tomu, že každá televize musí mít pořad, jenž funguje jako zpravodajská relace, už to je důvodem celou super TV Soukup zrušit. To, že televize permanentně prodělává a ani stopadesátý pořad Jaromíra Soukupa ji nezachrání, je věc další. Důvodem, proč TV Barrandov ještě existuje, je domněnka, že o její zrušení usiluje sám Jaromír Soukup. Vysílání ho stojí spousty peněz, jeho pořady mu žerou hodně času, a co si budeme povídat, za těch pár let vybudoval kult vlastní osobnosti, ať už v dobrém, nebo špatném slova smyslu. Reklamu na svou osobu tak odvedl dokonale, ukázal své politické postoje a zaháčkoval se u některých politických představitelů, jimž veřejně lezl do zadku. Proč tedy neukončit vysílání ve výsledku tohoto mučedníka Radou pro televizní a rozhlasové vysílání, proti které přece tak usilovně bojoval? Do vstupu do politiky by mu už nic nebránilo, takovou kampaň si nezaplatil ani Horáček.

Vtip to byl do té doby, než se tak opravdu stalo. Netrvalo ani čtrnáct dní a vzniklo politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Dokonce je údajně na jeho jméno registrovaná doména www.soukupnahrad.cz. TV Barrandov tak pravděpodobně brzy přijde o svou hlavní celebritu, ale my ostatní zdaleka ještě ne. V koutku duše doufám, že to celé je sehraná scénka Kazmy, který po svém výletě po Asii někde vyskočí z dortu a začne se smát. Budu tentokrát první, kdo mu zatleská.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE