[Rock&Pop 02/18] Mandrage: S novou deskou odhodíme stříbrné křiváky

Mandrage už patří k zavedeným kapelám na scéně, které mají své věrné fanoušky, přesto se snaží je neustále překvapovat a s každou deskou jim servírovat nový koncept. Výjimkou není ani nejnovější album Po půlnoci, v němž se vrací ke kytarám. Bubeník Matyáš Vorda, klávesista František Bořík a kytarista Pepa Bolan prozradili, co chystají na turné i jak využili speciální pozvání do berlínského studia.
TEXT: BARBORA TURKOVÁ, ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: TOMÁŠ GÁL

Novou desku Po půlnoci představujete jako rockovější a kytarovější než předchozí. Proč tomu tak je?

Bořík: Každým albem se snažíme posunout dál. Deska Siluety byla zasněná, pomalá, Potmě jsou všechny kočky černý zase taneční, nablýskaná. Právě po ní jsme se chtěli vrátit ke kytarám, protože se nám stýskalo. Přišlo nám, že veselého tance už bylo dost. Snažíme se každé album dělat jinak, ale pořád je to nás pět, takže zase tak velké žánrové skoky tam nejsou. Novinka tedy není žádný metal. Jen je tam víc kytar, než bylo zvykem doteď.

Bolan: Hlavně si myslím, že jsme vznikli jako kytarová kapela a pořád kytarovou kapelou jsme. Je to živé, ale s každou deskou se snažíme experimentovat a přesahovat jinam, takže jsme se od původního konceptu skupiny trošku vzdálili. Myslím si, že bylo načase se k němu vrátit, ale přeměnili jsme kytarový sound do modernější doby, aby bylo patrné, že album vyšlo v roce 2018.

Je pravda, že i na novince jsou samply pořád citelné.

Bořík: Elektronika tam je, to je jasné. Používali jsme ji, ale ne v takovém měřítku jako na poslední desce.

(…)
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (02/18).

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE