[Rock&Pop 03/18] The Smashing Pumpkins: Comeback bez zhrzené blondýnky

Dlouho očekávaný reunion ikonické devadesátkové kapely The Smashing Pumpkins byl dlouho na spadnutí. Nyní je už oficiálně potvrzen. Fanoušci, kteří doufali, že na pódiu uvidí původní sestavu, jež nahrála první tři alba, z nichž každé bylo v rámci hudebního vývoje přelomové, ale budou nejspíš zklamáni.
TEXT: JAN MARTINEK   FOTO: PAUL ELLEDGE
To by nebyl principál Billy Corgan, megaloman, prostořeký egomaniak, geniální skladatel, ale samozřejmě tak trochu blázen, aby dění kolem něj a jeho skupiny (neboť The Smashing Pumpkins je on a on je The Smashing Pumpkins) neneslo podivnou pachuť kontroverze a nejspíš i tak trochu nefér jednání.
Kapela plná dramat
Pojďme tento zvláštní příběh rozplétat od začátku. Původní sestava The Smashing Pumpkins, kterou kromě Corgana tvořili kytarista James Iha, baskytaristka D’Arcy Wretzky a bubeník Jimmy Chamberlin, prakticky skončila v roce 1999 odchodem D’Arcy, jež je hlavní smutnou postavou dnešní tragikomedie zvané Návrat The Smashing Pumpkins. S nástupem nového milénia nastaly pro skupinu (a pro rockovou scénu obecně) zlé časy a Corganovi nakonec nezbylo nic jiného, než kapelu na čas rozpustit. Navíc se celou dobu proslýchalo, že vztahy v ní nejsou růžové, za což nejspíš mohlo řádně zbytnělé ego nejvyššího šéfa.
(…)
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (03/18).

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE