Rock&Pop 04/21

21RAP 04 titulka both

Přiznejme si, že pokud nejste výrobce respirátorů, očkovací látky nebo covid testů, není pro vás současná situace, rok táhnoucích se zákazů a uzavírek, vůbec jednoduchá. Pomyslné kladivo udeřilo i do nás, a ačkoli to tištěná média neměla jednoduché ani před pandemií, dnešní doba jim nenahrává už vůbec.

Již rok bojují noviny a časopisy se záseky distribuce a úbytkem inzerce. Kvůli zavřeným obchodům, krachujícím trafikám, znemožnění cestování a karanténním domácnostem jsou cesty, jak se dostat ke čtenářům, velmi klikaté.

V rámci akce Zachraňte česká média a českou muziku bych tak chtěla apelovat a požádat naše čtenáře o zajištění si předplatného Rock&Pop. Je to ta nejsnazší cesta, jak k vám dostat pravidelně náš časopis, aniž byste museli kamkoli chodit. Navíc pevná předplatitelská síť i nám zajistí klidnější prostředí na práci i spaní, aniž bychom museli denně sledovat vládní exhibici o dalších restrikcích a tím způsobených komplikacích.

Rock&Pop je nejstarší hudební časopis, jenž vychází v tištěné podobě v Čechách i na Slovensku už od roku 1990. Za svá léta přežil již mnohá těžká období, ale jestli vás někdy moc potřeboval, tak je to právě teď. Děkujeme!


První zmínka v Čechách o aprílových žertech pochází z roku 1690, ale tradice se k nám přenesla z Francie, kde se apríl slaví už od roku 1564. Ačkoli se francouzský svátek v překladu jmenuje dubnová ryba, aprílové žerty se odehrávaly už 1. ledna. Odtud se pak oblíbená taškařice roznesla po celém světě, jen data se liší. K nám se svátek dostal pravděpodobně z Rakouska nebo Bavorska, kde si datum aprílu logicky přenesli na 1. 4., neboť se nikomu nechtělo v závějích sněhu chodit od domu k domu a tropit vtípky.

Ve Francii se lepí vtipné vzkazy ve tvaru ryby na záda kolemjdoucích, zatímco u nás se napálení posílají na nákup bublinky do vodováhy, pořídit semtele nebo si nechávají opravit vypojený počítač. Největší aprílové řádění však zažilo osmnácté století. Apríl se neslavil jen 1. 4., ale podobné vtípky se praktikovaly i 30. 4., což se už do dnešní doby nedochovalo. V současnosti už aprílové žertíky takovou sílu nemají a je dost možné, že covidová pandemie chuť na lehce trapné vtípky zabije úplně. Proto jsme vám trochu toho humoru přinesli alespoň v Rock&Popu.

Tuzemští interpreti se s námi podělili o své kapelní, nejen aprílové žertíky. Věřím, že vás pobaví tak jako nás.

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE