[Rock&Pop 04/18] Bára Poláková: Ostříhané vlasy jsou odžité roky

Herečka a zpěvačka Bára Poláková na sebe v herecké branži poprvé upozornila coby hrdinka divadelní hry Blonďatá bestie. Jako zpěvačka pak nejdříve písničkou Kráva, pak klipem s Davidem Kollerem Sami (jsme v prdeli) a především skladbou a videem Nafrněná, v němž hrálo množství jejích hereckých kolegyň. Že její kariéra není náhodná potvrzuje rodačka z Kolína svým druhým albem nazvaným ZE.MĚ, které vyšlo na konci března a dvojnásobná maminka jej podpořila sérií koncertů.
TEXT: ZDENĚK HEJDUK   FOTO: PETR KUREČKA
(…)
 
Na rozdíl od debutové bezejmenné desky, dostala druhá název ZE.MĚ, což mi připadá jako pěkná slovní hříčka. Jak vznikl?
S Honzou P. Muchowem jsme se bavili o názvu a on mi říkal, že si myslí, že by se to mělo jmenovat něco jako Můj svět, ale ne tak debilně. A mě to hned nějak skočilo do hlavy a řekla jsem: No tak třeba země, jakože ze mě, ne?!
Dávno před vydáním alba se na internetu objevil klip k písničce Po válce, který jsi nazpívala pozpátku a v přímém přenosu sis v něm ostříhala vlasy. Jak tě to napadlo? Co kdyby se to napoprvé nepovedlo natočit?
Měla jsem se ve stejné době, kdy se natáčel klip, ostříhat kvůli jiné práci. Ta se nakonec nerealizovala, ale já se té myšlenky nemohla zbavit. Přišlo mi, že se to k písničce o rozchodu moc hodí a že každý si přeje v takové době udělat nějaký nový krok. A zrovna to stříhání vlasů má v sobě hloubku, protože pro mě představuje všechny odžité roky. Tak jsem se prostě rozhodla. Pravdou je, že těsně před záběrem jsem byla docela nervózní, protože jsem si uvědomovala, že to půjde natočit jen jednou. Ten text jsem navíc říkala pozpátku, takže kdybych se spletla, nesedělo by to na synchron.
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (04/18).
 
 

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box