[Rock&Pop 04/18] Bára Poláková: Ostříhané vlasy jsou odžité roky

Herečka a zpěvačka Bára Poláková na sebe v herecké branži poprvé upozornila coby hrdinka divadelní hry Blonďatá bestie. Jako zpěvačka pak nejdříve písničkou Kráva, pak klipem s Davidem Kollerem Sami (jsme v prdeli) a především skladbou a videem Nafrněná, v němž hrálo množství jejích hereckých kolegyň. Že její kariéra není náhodná potvrzuje rodačka z Kolína svým druhým albem nazvaným ZE.MĚ, které vyšlo na konci března a dvojnásobná maminka jej podpořila sérií koncertů.
TEXT: ZDENĚK HEJDUK   FOTO: PETR KUREČKA
(…)
 
Na rozdíl od debutové bezejmenné desky, dostala druhá název ZE.MĚ, což mi připadá jako pěkná slovní hříčka. Jak vznikl?
S Honzou P. Muchowem jsme se bavili o názvu a on mi říkal, že si myslí, že by se to mělo jmenovat něco jako Můj svět, ale ne tak debilně. A mě to hned nějak skočilo do hlavy a řekla jsem: No tak třeba země, jakože ze mě, ne?!
Dávno před vydáním alba se na internetu objevil klip k písničce Po válce, který jsi nazpívala pozpátku a v přímém přenosu sis v něm ostříhala vlasy. Jak tě to napadlo? Co kdyby se to napoprvé nepovedlo natočit?
Měla jsem se ve stejné době, kdy se natáčel klip, ostříhat kvůli jiné práci. Ta se nakonec nerealizovala, ale já se té myšlenky nemohla zbavit. Přišlo mi, že se to k písničce o rozchodu moc hodí a že každý si přeje v takové době udělat nějaký nový krok. A zrovna to stříhání vlasů má v sobě hloubku, protože pro mě představuje všechny odžité roky. Tak jsem se prostě rozhodla. Pravdou je, že těsně před záběrem jsem byla docela nervózní, protože jsem si uvědomovala, že to půjde natočit jen jednou. Ten text jsem navíc říkala pozpátku, takže kdybych se spletla, nesedělo by to na synchron.
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (04/18).
 
 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE