[Rock&Pop 04/18] The Beatles a jejich múzy

Ringo, George, Paul, John… A Maureen, Barbara, Pattie, Olivia, Dot, Jane, Franny, Linda, Heather, Nancy, Thelma, Cynthia, Yoko, May. Kdo byly ženy, kterým se podařilo to, o čem snily miliony dívek po celém světě – ulovit jednoho z Beatles? A bylo to pak skutečně takové, jak si představovaly?
TEXT: SYLVA KAPLANOVÁ   FOTO: ARCHIV
Richard Starkey, jemuž nikdo neřekne jinak než Ringo Starr, se seznámil se svou první ženou Maureen v jejích patnácti letech, tehdy ještě vlastně jako s fanynkou. Narodila se 4. srpna 1946 jako Mary Cox, ale používala křestní jméno Maureen. V patnácti se stala pravidelnou návštěvnicí The Cavern Clubu, kde Beatles vystupovali. Tam se viděli vůbec poprvé. Počátek jejich vztahu však nebyl snadný – všichni Beatles byli pro větší zájem fanynek prezentováni jako nezadaní a Maureen brzy pocítila, jak tvrdé mohou být její potenciální rivalky. Přestala radši i pracovat jako kadeřnice. 20. ledna 1965 požádal Ringo osmnáctiletou Maureen o ruku.
11. února téhož roku se brali v Londýně. Manažer Beatles Brian Epstein zorganizoval svatbu skutečně rychle, protože jen pár dní po žádosti o ruku zjistila Maureen, že je těhotná. Ženichovi také šel za svědka. Paul McCartney byl v té době v zahraničí, takže nemohl přijít, a George Harrison dorazil trochu kuriózně na kole.
(…)
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Pop (04/18).
 

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box