[Rock&Pop 05/18] Pipes and Pints: Jsme zpět v plné síle

Zformovali se v roce 2006 jako zhmotněná vidina zakladatele Vojty Kaliny, jenž toužil dát dohromady kapelu po vzoru The Pogues. Díky kombinaci punk rocku, špinavého folku, charakteristického zvuku dud a nespoutané smršti energie se postupem času vypracovali ve skupinu, kterou znal v tuzemsku v mezích žánru každý a jejíž popularita rostla i mimo něj za hranice republiky. Změny v sestavě a komplikace s nimi spojené však doběhly i je, a tak se muzikanti odmlčeli.
TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: FRANTIŠEK ORTMANN
Nyní se vrátili na scénu s irským frontmanem Travisem O‘Neillem a novými singly. Úspěšný comeback jim nezmařilo ani úřední rozhodnutí, které zakázalo jejich koncert dva dny před jeho vypuknutím. Momentální rozpoložení v Pipes and Pints jsme probrali s jejich bubeníkem Lukášem Vincourem.
Kdy jste si v rámci pauzy po odchodu kytaristy v roce 2016 a poté i frontmana uvědomili, že chcete pokračovat dál?
Po námi ohlášené pauze po festivalech 2016 jsme neměli žádný plán ani vidinu toho, že bude kapela pokračovat. Chtěli jsme si na chvíli odpočinout, nechat všemu volný průběh, udělat si pořádek v životech. Skupina šla stranou a chtěli jsme poznat, zda nám bude chybět. Po půl roce nám začala neskutečně chybět a postupně jsme se začali scházet ve zkušebně víc a víc. Chybělo nám hraní, chyběly nám koncerty. Pak nám ale přišel do cesty Travis, kterého jsme oslovili s tím, zda by si s námi nechtěl nezávazně zazkoušet. A ono si to náramně sedlo. Nejen hudebně, ale také lidsky, což pro nás bylo v tu chvíli prioritní.
(…)
Jak se aklimatizoval zpěvák Travis a jak ho přijali fanoušci? Nepřišlo mi, že by se některé jejich obavy o interpretaci vašich starších písní potvrdily.
Travis se aklimatizoval parádně a také podle reakcí ho fanoušci přijali s nadšením. Samozřejmě že starší skladby nebudou úplně totožné jako od předchozího zpěváka, ale to po něm ani nikdo nechce. Je jiná osobnost, jiný zpěvák, jiný člověk, a kdyby do toho nedával kus sebe, bylo by to divné.
Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (05/18).

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

Registrace 30 dnů zdarma

Preferujte přihlášení pomocí sociálních sítí?

Holler Box