[Rock&Pop 05/18] Pipes and Pints: Jsme zpět v plné síle

Zformovali se v roce 2006 jako zhmotněná vidina zakladatele Vojty Kaliny, jenž toužil dát dohromady kapelu po vzoru The Pogues. Díky kombinaci punk rocku, špinavého folku, charakteristického zvuku dud a nespoutané smršti energie se postupem času vypracovali ve skupinu, kterou znal v tuzemsku v mezích žánru každý a jejíž popularita rostla i mimo něj za hranice republiky. Změny v sestavě a komplikace s nimi spojené však doběhly i je, a tak se muzikanti odmlčeli.
TEXT: ŠÁRKA BLAHOŇOVSKÁ   FOTO: FRANTIŠEK ORTMANN
Nyní se vrátili na scénu s irským frontmanem Travisem O‘Neillem a novými singly. Úspěšný comeback jim nezmařilo ani úřední rozhodnutí, které zakázalo jejich koncert dva dny před jeho vypuknutím. Momentální rozpoložení v Pipes and Pints jsme probrali s jejich bubeníkem Lukášem Vincourem.
Kdy jste si v rámci pauzy po odchodu kytaristy v roce 2016 a poté i frontmana uvědomili, že chcete pokračovat dál?
Po námi ohlášené pauze po festivalech 2016 jsme neměli žádný plán ani vidinu toho, že bude kapela pokračovat. Chtěli jsme si na chvíli odpočinout, nechat všemu volný průběh, udělat si pořádek v životech. Skupina šla stranou a chtěli jsme poznat, zda nám bude chybět. Po půl roce nám začala neskutečně chybět a postupně jsme se začali scházet ve zkušebně víc a víc. Chybělo nám hraní, chyběly nám koncerty. Pak nám ale přišel do cesty Travis, kterého jsme oslovili s tím, zda by si s námi nechtěl nezávazně zazkoušet. A ono si to náramně sedlo. Nejen hudebně, ale také lidsky, což pro nás bylo v tu chvíli prioritní.
(…)
Jak se aklimatizoval zpěvák Travis a jak ho přijali fanoušci? Nepřišlo mi, že by se některé jejich obavy o interpretaci vašich starších písní potvrdily.
Travis se aklimatizoval parádně a také podle reakcí ho fanoušci přijali s nadšením. Samozřejmě že starší skladby nebudou úplně totožné jako od předchozího zpěváka, ale to po něm ani nikdo nechce. Je jiná osobnost, jiný zpěvák, jiný člověk, a kdyby do toho nedával kus sebe, bylo by to divné.
Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (05/18).

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE