[Rock&Pop 06/18] Daniel Landa: Vždycky je lepší něco zkusit než nic nedělat

V říjnu a listopadu absolvuje zpěvák, textař a skladatel Daniel Landa šest velkých koncertů, na kterých oslaví své padesátiny. Před dvěma lety ukončil jednu zajímavou životní etapu a nyní se nachází v další. Skládá písně, chystá nový muzikál, také film a zabývá se mentálním tréninkem. Jeho život je pestrý a plný změn.
TEXT: JAROSLAV ŠPULÁK (PRÁVO)   FOTO: ARCHIV
V roce 2016 jste pohřbil Kouzelníka Žita, jímž jste po čtyři roky byl. Nestýská se vám po něm?
Ani ne. Možná se mi stýská po  vylomeninách a časech, kdy jsem si jako Žito dělal, co jsem chtěl, říkal jsem si, co jsem chtěl, a kladl jsem si i cíle, které nešly splnit. Figura Žita pro mě byl úžasný štít na všechno možné a měla své obrovské kouzlo. Teď mi ještě zbývá poslední část.
Jaká?
To, co byl Žito, bylo žité, ale už je to odžité. Během čtyř let jsem se pokusil o velký příběh a teď mě čeká ho umělecky zhodnotit. To je pointa příběhu Žita. Kvůli tomu se to celé dělo.
Co přesně je ta umělecky zhodnocená pointa?
Je to film, který vznikne. Bude shrnutím všeho. Už na začátku příchodu Žita jsem řekl, že se jedná o hru, jež je mimo náboženství i politiku. Měla zpropagovat čtrnáct duševních hodnot lidství, kterých se snažím držet. Teď je tu fáze, kdy je příběh dostatečně uchopitelný na to, abychom se pustili do filmu, jenž se bude jmenovat OdŽito.
(…)
Celý rozhovor najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (06/18)

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE