Rock&Pop 07/2020

RAP titulka 2020 07 both

 

I když je řada letních festivalů zrušená nebo přesunutá do dalšího roku, rozhodně nás nečeká letní sezona bez hudby. Naopak, letní sezona open airů bude mnohem nabitější. Lecjaká louka nebo fotbalové hřiště se promění v letní parket, který má našlapaný hudební program až do září. Tuzemské kapely si tak kompenzují absenci festivalů a snaží se koncertovat, kde se dá. Se svým oblíbeným interpretem se tak nepotkáte jen v letních kinech, na parketech, hřištích, v kempech nebo na náměstích, ale s těmi vynalézavějšími i na rozhlednách, střechách, v garážích, na lodích nebo rovnou v rušných ulicích. 

Tuzemští muzikanti prostě chtějí hrát a přiznejme si, i vydělávat. Otázkou zůstává, zda je společnost připravena na takovou porci muziky a podpoří interprety svou návštěvou a především koupí ne zrovna levných vstupenek. Po rozhovorech s několika umělci a účastí na několika prvních hudebních akcích, u nichž ani nebylo třeba omezovat návštěvnost na povolených pět set diváků, neboť se jich přišlo podívat od několika desítek po necelé tři stovky, vidím toto léto kapku pesimisticky. 

Z úplné deprese mě vyvedl Márdi z kapely Vypsaná fiXa při našem rozhovoru, který si naopak návštěvnost svých pokoronavirových koncertů pochvaloval. Doufejme tedy, že není jen léto Vypsané fiXy a takové štěstí na fanoušky bude mít více skupin. Pořadatelé i promotéři totiž svádějí bitvy nejen o přežití, ale o budoucnost další koncertní sezony, kde hlavní proměnnou jsou právě návštěvníci. Pomoci hudební scéně tak můžete i vy, a to jen tím, že vyrazíte na jakýkoli koncert. Nebo se můžete zapojit do projektu #zachranbackstage, o němž se můžete také dočíst v červencovém čísle.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE