Rock&Pop 09/21

RAP titulka 2021 09 BOTH
VYZKOUŠEJTE Digitální ROCK&POP časopis v nové podobě a na 30 DNŮ ZDARMA.

Znamení, že bych měla změnit profesi, jsem minulý měsíc dostala více než dost. Telecí produkční léta, kdy jsem dokázala běhat na festivalu v holinách v dešti i tropech, jsou dávno pryč, prodělané peníze za neúspěšné akce bolí stále víc. Každý projekt beru zodpovědně a za vlastní, načež pak těžce snáším jeho osud, který nedokážu ovlivnit. Ačkoli sportovci nebo baletky můžou jít ve čtyřiceti do důchodu, bojím se, že produkčních a redaktorů se tohle privilegium netýká. Bohužel si to nemyslí mé nezbytné pracovní náčiní, a tak mi během přejezdů z hudebních akcí odešlo do důchodu auto, během produkční práce mobilní telefon a v samém konci uzávěrky časopisu i počítač. Tento úvodník píšu na laptopu své dcery, kdy jsem zjistila, že byl bez office, a tak si říkám, jak bez toho zvládla roční online výuku.

Ve stand up vystoupení Lukáše Pavláska, jež jsem nedávno vyslechla, jsem se dozvěděla, že ženy celý život provází myšlenka, že by chtěly být princezny. Od útlého věku si své budoucí přání zafixují do hlavy a nevědomky je provází a tlačí někde hluboko v hlavě po zbytek života. Pokud to tak mám i já, tak jedině někde hodně zastrčené vzadu v koutě, předpokládám vedle profese letušky, neboť mám fobii z létání. Nicméně bych o podobné kariéře měla na důchod začít uvažovat, jsem si téměř jista, že princezna se bez mobilu, počítače i svého auta docela dobře obejde.

Teď mě napadá, že na takovou princeznu si chtěla zahrát i Jitka Čvančarová, která si na červený koberec do Karlových Varů vzala šaty ve střihu rodinného stanu pro šest osob. Ale to už je do jiného časopisu a pro jiné redaktory. Ostatně jsme rádi, že myšlenku na kariéru zpěvačky pustila z hlavy, princezna jí půjde mnohem lépe.

 


Nepíše se mi to lehce, ale právě držíte v rukou jeden ze sběratelských unikátů, poslední tištěný časopis Rock&Pop. Zásadní rozhodnutí vydavatele přišlo velmi rychle, ačkoli nás zhoubný covid sžíral od počátku pandemie a prvních vládních omezení. Důvody, vysvětlení, další vyhlídky, možnosti pro předplatitele nebo rozloučení a poděkování od mnoha redaktorů najdete v samostatném článku uprostřed časopisu. Já bych tento prostor opět využila na osobní vzkaz všem našim čtenářům i redaktorům.

S velkou pravděpodobností píšu svůj poslední úvodník a nebudu lhát, když řeknu, že se mi zčásti ulevilo. Vymýšlet témata na dva vzkazy čtenářům v měsíci od roku 2015, neopakovat se a nesnížit se k tomu, abych vám odrecitovala obsah časopisu, není lehká úloha. Pravdou ale je, že jsem si zvykla tyto řádky využívat jako osobní portál, ve snaze být vám lidsky nablízku. Vy jste pro zpětnou vazbu používali nejrůznější způsoby, od pošty, e-mailů až po vzkazy na sociálních sítích. Za všechny vám z celého srdce děkuji.

Za šest let jsem od vás obdržela spoustu krásných a povzbudivých slov, jež se stala motorem mé práce. Stejně tak jsem vděčná za všechny kritiky a negace, které jsem právem v počátcích nástupu na šéfredaktorskou židli schytávala. Jako redaktorské ucho jsem dostala nabídku a rozhodla se ji přijmout, učila jsem se až za provozu a pod dohledem těch nejlepších. Jen díky jejich podpoře jsem to nevzdala, ačkoli doba v časech odchodu kompletní redakce do Rock&All, kritiky konkurence, záplavy výhružných anonymů na mou osobu i rodinu, sprchy v médiích a především odlivu čtenářů, nebyla vůbec příznivá. Naštěstí se podařilo shromáždit redakci zcela novou, učili jsme se, časopis rostl, my s ním a čtenáři se vrátili. Vychovali jsme novou generaci hudebních redaktorů. Žádný z nich se nemusí za svou práci stydět, jejich služby dnes využívají i jiná média. Za to vděčím jednomu z největších učitelů, Jardovi Špulákovi, jenž mi stojí několik let za zády jako mentor, editor a především kamarád.

Děkuji celé redakci, i těm, kteří jí pouze prošli. Děkuji všem kamarádům, již mě podpořili natolik, že se z nich v roce 2015 ze dne na den stali novináři a všechna úskalí časopisu prožili po mém boku. Ustáli kritiku a teď se spolu se mnou těší z chvály. Děkuji za neskutečnou podporu kolegyně, kamarádky a holky do nepohody Šárky Blahoňovské, bez jejíhož humoru bych byla jen poloviční. Na několik stránek by vyšlo portfolio našeho grafika Kouska, který udává směr a feeling každé naší stránce, ale také mnoha jiným časopisům, kapelním, koncertním i festivalovým plakátům, obalům alb, programům klubů a podobně. Přesto si vždy najde čas vše ochotně a naprosto originálně zpracovat. Jen díky jeho profesionální práci s velkou nadstavbou krýt mi půlku zadku stíháme všechny uzávěrky.

Druhou půlku mi totiž kryje Jana Beranová, korektorka s viděním mezi řádky a pečlivostí, o níž mně se jenom zdá. Děkuji vám oběma. Jedna z největších poklon patří Richardu Harušťákovi, srdcaři, který se před šesti lety rozhodl Rock&Pop udržet naživu. Právě on mi dal šanci si to tady s vámi užít, to on stál v první řadě, když mě hájil, on mi dal důvěru a nepochyboval, když já už nevěřila. Jako správný kapitán stojí na palubě s námi i teď, když následky koronavirových opatření dožírají poslední kousky lodního stěžně.

Nemám v plánu se s vámi loučit, neboť pevně doufám, že i vy chápete nutnost dnešní digitální doby přecházet do online, a ačkoli i já preferuji vonící a šustící papír, potkáme se spolu na monitorech vašich počítačů nebo displejích mobilních telefonů. Přesto bych vám přes svůj osobní komunikační portál ráda vyjádřila vděčnost za vaši přízeň.

Rock&Pop je mrtev, ať žije Rock&Pop!

 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MATĚJ HOMOLA Když nemám zrovna nápad na originální sochu, jdu a vyřezávám zvířata, to je pro mě škola

Když se řekne Wohnout, vybaví se hudebním fandům pravděpodobně tvář jejího nejvýraznějšího člena, zpěváka a kytaristy Matěje Homoly. Stejně jako jeho mladší bratr Honza se i Matěj zhlédl ve výtvarné tvorbě. V době lockdownu objevil souhrou okolností řezbářství a od té doby podle vlastních slov prakticky nepustil motorovou pilu z ruky. Na kontě má na tři stovky soch zvířat, postav…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE