Rock&Pop 6/16

2016 06 titulky

Chováš se jak Johnny Rotten
Tak přesně takto bychom mohli nazývat labilní hysterku, ke které, přiznám se, žádná žena nemívá občas daleko. Nicméně tento způsob vyjádření by jí jistě udělal daleko větší radost, než jak dotyčným dámám říkáme teď. Alespoň takový ve mně zanechala dojem z našeho
(ne)setkání při bratislavském koncertě PIL legenda mého mládí a ikona většiny mých kamarádů, obtloustlý, příjemný a usměvavý strejda Johnny Rotten, měnící se v okamžiku v nasranou kreaturu a obratem zase zpátky. Nevadí, stejně je to punkový bůh, ačkoli Sex Pistols už definitivně odzvonilo a Rotten tuhle kapitolu sám dávno uzavřel. Jeho nová cesta je Public Image Limited. Nejspíš je čas, abychom se s tím smířili i my a dali mu právo na „punkový důchod“.
Přestože těm skutečně trpělivým nadšencům čekajícím na podpis se podařilo dočkat se další Johnnyho náladové proměny a stát se součástí téměř punkového mejdanu, nepoštěstilo se nám ho urvat na pár slov jen pro sebe. I tak se mu ale v tomto vydání věnujeme. Více z koncertu PIL se dozvíte od Matěje Chalupy a Dominiky Mňukové, kteří trpělivě čekali se mnou.

 

 


Kvalitní smajlík na D1
Život českého muzikanta nejsou jen pódia, fanoušci, nekonečné večírky a prospaná dopoledne, ale také dálnice D1. Nekončící kolony, tisíce smutných smajlíků a českých specialit zúžení na zúžení jsou hrozbou každé kapely při nedej bože pátečním výjezdu. Pro hodinu na ostravském pódiu si pražský band prosedí pět hodin v dodávce a zase zpět. Vtip, že D1 slouží k tomu, aby se Pražák nedostal do Brna, jenž využila na své reklamní dálniční poutače známá pojišťovna, není daleko od pravdy a donutí k pousmání každého řidiče – Pražáka určitě.
Minimálně stavem silnic jsme teprve rozvojová země a v Evropě nám konkuruje snad jen Srbsko. Přesto počtem pravidel, vyhlášek a především omezení patříme mezi jedny z nejlepších, stejně tak držíme prim v nejdražších silnicích i jejich opravách – nejspíš kvalitní smajlíci. Při nedávné návštěvě Alp mě napadlo, jak by to vypadalo, kdyby pár ze stovek alpských tunelů plánoval a stavěl nějaký borec z Blanky. Skialpinisté by nejspíš museli začít jezdit do Pyrenejí nebo na Ural. Tohle nám prostě moc nejde.
Ještě že máme tak krásnou krajinu a je se při objížďkách alespoň na co dívat. Koncertně aktivní kapely navštíví až stovku měst za rok, a přesto jich velkou většinu znají pouze z dodávky. Jsou to turisté na otočku, jediné, co si pamatují, je publikum a cesta. Fanoušci jsou cílem, proč tenhle očistec absolvují víkend co víkend zas a znovu. Je čas festivalů, tedy doba, kdy stovka skupin usedá do svých dodávek, většina bez klimatizace kvůli hlasivkám, a křižuje republiku z místa na místo. Vraťte jim to a podpořte je. Nečumákujte za plotem, kupte si vstupenku, zatleskejte a bavte se. Oni si vás budou pamatovat, i když mnohem více času stráví na D1.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE