[Rock&Pop 03/18] Našrot: Ke třicetinám bude trojalbum

Havlíčkobrodská hardcore crossoverová kapela Našrot je ve svém žánru již prakticky neodmyslitelnou součástí naší klubové scény. Je rovněž souborem, o němž koluje (zejména z těch dávnějších časů) mezi fanoušky plno pověstí, legend a mýtů. Však také není divu za takovou dobu existence. Právě v březnu slaví Našrot třicet let od svého vzniku. I o tom, jestli se k jubileu chystá něco speciálního, jsme si povídali s frontmanem Hrabošem.
TEXT: MILAN SLEZÁK, JAN ŠÍDA   FOTO: ONDRA DVOŘÁK
Dávnější historie kapely od prvních krůčků přes zásadní události až zhruba do roku 2010 je poutavě popsaná v knize Radka Diestlera Totálně Našrot aneb Příběh naší nejlepší neperspektivní kapely vydané v roce 2011. Je vůbec něco, co se do ní nedostalo?
Plno věcí. On mi tehdy Radek poslal asi sto padesát otázek a já u mnoha zjistil, že se mi toho zase až tak moc nevybavuje. Hodně mi pak pomohly staré fotky. Připomenuly mi spoustu příběhů a zážitků a nahodily vlastně celé vzpomínání. Na každou storku se nabalila další a tak dál a dál. Ke zdaru věci přispěla i taková stručná historie kapely, kterou si v bodech píšu. Pak už byly vzpomínek mraky, a všechny se tam prostě nedostaly.
A na co by se určitě nemělo zapomenout od roku 2010 dál?
Začali jsme jet dva programy. Jeden byl náš klasický elektrický rachot a jeden unplugged. Těch akustických koncertů se teda odehrálo méně, protože zezačátku o ně nebyl až takový zájem. Klasičtí fandové chtěli slyšet ten randál a na tohle vůbec nebyli zvědaví. Nakonec se to ale vyprofilovalo tak, že na unplugged chodili minimálně z poloviny jiní posluchači než na naše běžné koncerty. Jinak v rámci zmíněné knihy jsme vydali i unplugged CD, ale jen studiové. Natočit ho live jsme nestíhali, hlavně v souvislosti s tehdy vytyčeným deadlinem vydání knihy. Zpětně nám to pak přišlo trochu divné, a tak jsme po čase – byť i díky určité náhodě – udělali živý záznam. Vyšel v roce 2015 jako dvojalbum Flashbacks – Live Unplugged.  
(…)
Celý článek najdete v aktuálním čísle Rock&Popu (03/18).

Související články

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

JSTE TADY POPRVÉ?

Vyzkoušejte nás ZDARMA
Přidejte se k naší komunitě a využijte
naplno možnosti členství

Jako bonus po registraci od nás dostanete

ČTENÍ ČASOPISU NA 30 DNŮ ZDARMA

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<