Rod Stewart je hudební Herkules

Rod Stewart

„One More Time“ je singl z 31. studiového alba Roda Stewarta „Tears Of Hercules“. Píseň měla premiéru 16. září 2021 a jde o jednu z devíti nových autorských písní, které Stewart napsal pro album. Pověstné Stewartovy předělávky na albu pak rozšíří písně od Marca Jordana, Johnnyho Cashe a dalších.

Skladba „One More Time“ byla poprvé odvysílána 16. září 2021 ve snídaňové show BBC Radio 2 Zoe Ballové. Rod Stewart o ní řekl: „Stane se, že se s někým rozejdeš a pak ti dojde, že sex s ním byl úžasný. Takže to prostě chceš zažít ještě jednou? A o tom ta píseň je. Určitě se to stalo jednou každému z vás.”

Rod Stewaret se v hudebním světě pohybuje od roku 1962, kdy začínal jako pomocný zpěvák v kapele Raye Daviese. O dva roky později posílil skupinu Jimmy Powell & the Five Dimensions coby zpěvák a hráč na harmoniku. Zlom přišel až se skupinou The Faces, která však existovala jen krátce (1969–1975). Poté se Stewart vydal na sólovou dráhu. V roce 1971 se se svým třetím albem „Every Picture Tells a Story“ a hitem „Maggie May“ dostal na první místa hitparád jak ve Spojeném království, tak i v USA. V roce 2016 mu britský princ William za jeho přínos hudbě a charitě udělil Řád britského impéria.[1] Během své kariéry nahrál přes 30 studiových alb. Do roku 2020 prodal přes 250 milionů desek.

Videoklip „One More Time“ zhlédnete zde:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE