S novým albem se do Prahy vracejí britští The Underground Youth

Jejich tuzemská koncertní premiéra v pražském klubu Rock Café vloni v květnu sklidila pozitivní ohlas. Tak proč si návštěvu nezopakovat? V Manchesteru založená kapela The Underground Youth se nyní do Prahy vrací. A co víc, se zbrusu novým albem, které pod názvem What Kind of Dystopian Hellhole Is This? vychází 15. února. The Underground Youth zahrají v pátek 17. února v Café V lese.
Kapela vznikla v Manchesteru v roce 2008 původně vlastně jako sólový projekt leadra souboru Craiga Dyera. Její poměrně specifická hudba s vlivy psychedelie, post punku, shoegaze, ale třeba i garage a blues dokázala postupem času oslovit fanouškovskou základnu v nejrůznějších zemích. V současné době skupina přesídlila aktuálně do Berlína, odkud se také vydala na nejnovější evropské turné. Jaký vliv má Berlín na tvorbu a zvuk souboru, se můžeme pokusit dešifrovat na vlastní uši.
Spolu s nimi se ve vršovickém klubu představí jedna z nejvýraznějších formací současné domácí temněji zabarvené elektronické scény, ostravská kapela Schwarzprior.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OkQHWCH5TTQ[/youtube]

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

RADŮZA I když přijdou temné doby, pořád je někde odemčené nebe

Radůza, žena, jež vás na koncertě uhrane svou energií, mnohotvárností hlasového projevu i poetikou textů a překvapí plejádou nástrojů, které ovládá a během vystoupení prostřídá. Při rozhovoru s ní oceníte zejména její přirozenost, přímost či hloubku a upřímnost slov, jež vysloví, ať už se jedná o jakékoli téma. Ačkoli bylo hlavním tématem našeho povídání dvojalbum Nebe je odemčené, které vydala v půli března, obsáhly…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE