SABRAGE v prosinci vydala novou desku, tuto sobotu ji pokřtí

sab

Přesně deset let po vydání prvního alba, tedy 12. 12. 2022, dala kapela SABRAGE ven svou v pořadí již třetí desku SBRG, která je však žánrově odlišná než dvě předchozí. Hlavním důvodem je změna na postu zpěváka. Za mikrofon se postavil Tomáš Kulhavý, který vystřídal dlouholetého frontmana Juliana Záhorovského.

Album obsahuje celkem devět songů. „Ani jeden není psaný proto, že by ho bylo třeba. Zkrátka za tu dobu vzniklo celkem devět písní, a proto tam jsou,“ zmiňuje kapelník a baskytarista Ladze. Co za nimi hledat? „Jen upřímnost, lásku a vášeň k tomu, co kapela dva a půl roku společně tvořila,“ dodává. SABRAGE navázali na osvědčenou spolupráci s producenty Romanem Kašníkem a Borisem Carloffem, jen s tím rozdílem, že veškeré tracky pro album SBRG byly nejdříve nahrány v domácím studiu StreetSound v Pardubicích a teprve poté prošly rukama obou zmíněných studiových mágů. „Romanovi a Borisovi patří velké díky za úžasnou práci, kterou na písničkách odvedli,“ říká kytarista Matt.

Na desce naleznete mj. i píseň Věci v životě, která zazněla v celovečerním filmu SPOLU režisérů Davida Laňky a Martina Müllera. Tento snímek byl uveden minulý rok do českých kin a v hlavních rolích excelují Štěpán Kozub, Veronika Žilková a Kamila Janovičová.

Deska je venku, teď je na čase ji pokřtít. A co bude následovat potom?

Křest se bude konat tuto sobotu 14. 1. 2023 v The Factory Bar & Lounge v Pardubicích. A čím bude křest zvláštní? Bude to zároveň poslední koncert kapely, alespoň v tomto složení a bez jakéhokoliv dalšího scénáře na pokračování. Jisté je však to, že Tomáš kapelu SABRAGE opouští a chce se soustředit pouze na svou původní skupinu The May Revolution, v níž také zpívá. „Je to bohužel tak. Co k tomu víc dodat!? Snad jen, že to je opravdu velká škoda, protože to, co jsme vytvořili je jednoduše skvělý a neskutečně nás ta muzika baví,“ smutně konstatuje bubeník Tadeáš.

Kapela vydala svou desku online a je nyní ke stažení na všech dostupných online platformách.

DESKA NA YOUTUBE:

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE