SAFENAT PANEACH singlem “NEJBLIŽŠÍM” oznamují desku

safenat paneach promo 2023 most0D0A barva

Plzeňská kapela Safenat Paneach po čtyřech letech vydává novou desku. A číslice čtyři je pro ni klíčová. Čtyři členové tvoří aktuální sestavu, římská číslovka IV také dala název celé desce.

Po debutu I, kdy si vyzkoušeli básně různých českých autorů (Zahradníček, Reynek, Skácel, Jirous) a monumentálním druhém albu II, produkovaném Honzou Brambůrkem v Tajným studiu, věnovaném především dílu Ivana Magora Jirouse, přicházejí, teď už z většiny Plzeňáci, s další řadovkou IV.  Matoucí číslovkou (ne, žádné utajené album neexistuje), chtějí naznačit, že se sestava ustálila na beatlesovské čtyřce. A taky jde, v duchu rokenrolové tradice, o návrat k jednoduché písničce, s vlastními texty, které ale mají k jednoduchosti poměrně daleko. Osobní témata se v nich míchají se společenskými událostmi, ekologické motivy se spiritualitou, víno s vodou a v loužích se po dešti odráží duha. To vše se zvukem usazeným na špinavých kytarách, střízlivé rytmice a melodiích, co se snadno dostávají pod kůži. Něco jako když Sebadoh, Pavement a Kurt Vile jamují ve zkušebně s Vladimírem Mišíkem.

“Je to deska velmi osobní v rovině textů a nezáludná formou písniček, ve kterých jsme opustili rozmáchlé kompozice a přemrštěné stopáže. Jednoduchými prostředky jsme se pokusili obsáhnout všechno, co se za uplynulé čtyři roky dotklo našich životů. Čtyři jsou základní živly, čtyři světové strany, čtyři roční období. Čtyři jsou rajské řeky, které obtékají svět. Je to také číslo, které se na první dobrou netváří nijak magicky, ale významem pokrývá celý prostor, ve kterém žijeme.” říká k desce zpěvák, kytarista a autor textů Petr Wagner.

„Jako první singl jsme vybrali písničku, se kterou jsme se prali asi nejvíc. Song Nejbližším je o rozvrácených vztazích v rodině a o tom je vůbec nejtěžší cokoliv napsat. Přitom je důležité nějak promluvit, aspoň v obrazech,“ doplňuje Wagner.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

HONZA HOMOLA Procesem tvorby se musím bavit

Ačkoli si každý hudební fanoušek spojí jméno Honzy Homoly v první řadě s pozicí kytaristy a zpěváka ve svérázné skupině Wohnout, bylo by poměrně krátkozraké jej takto jednoznačně zaškatulkovat. Je člověk mnoha talentů a zájmů. Jako výtvarník se věnuje nejen počítačové grafice, animaci a videu, ale předně i tvorbě obrazů, v nichž kombinuje digitální technologie s malbou. K mnoha hudebním nástrojům, které ovládá, přidal…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE