Skupina SORG vydala čtvrté album „Draugar“

sorggg

Islandská metalová kapela SORG vydává nové album “Draugar” na všech hlavních nosičích. The Metal act je duchovním dítětem umělce Víðira Mýrmanna. Členové rodiny SORG jsou Mýrmann na kytaru, zpěv, basu, klávesy. a texty písní. Ari Harðarson na kytaru. A Freyr Hreinsson dělá vokály. Kapela vznikla na Islandu v roce 2020. Draugar je čtvrté album skupiny SORG.

Jak již bylo řečeno, islandská kultura a dědictví jsou většinou založeny na 3 věcech. Existuje dlouhý seznam kulturních tradic a lid tradičně odkazuje na tři hlavní prvky islandského národa: krajinu, starou literaturu a staré ságy. Folklóry jsou propleteny v srdci národa. Máme spoustu duchařských příběhů, které na tomto drsném a temném Ostrově žily od úst k ústům po dlouhou dobu.

Inspirací pro Draugar / Ghost jsou skutečné islandské strašidelné příběhy. Mýrmann napsal texty kolem 8 z těchto příběhů, Příběhy jsou: Galdramenn, Skupla, Haustgríma, Barðsgátt, Sjö draugar, Djöflalág, meiri mold a Draugaskip.

Album je směsí různých rockových, heavy metalových a metalových stylů. Má temnou a ponurou náladu, přesto se spoustou silných melodií a dobrých harmonií. Hostující umělkyně Eva Lind Jóhannesdóttir jako výkřik Sigríðura Skuply.

Tracklist: 1.Galdramenn 2.Skupla 3.Haustgríma 4.Gátt 5.Sjö draugar 6.Djöflalág 7.Mold 8.Draugaskip.

Artwork alba od Mýrmannova syna Tristana Víðissona. Album nahrál a produkoval Víðir Mýrmann.

“Draugar”: https://open.spotify.com/album/1k91AXlCs5azv7G1Dsh77k

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského heavy metalu (NWOBHM) k metalovému…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE