ŠKWOR je Sobě věrnej!

Skwor foto Ondrej Pycha mail

Rocková parta ŠKWOR letos slaví 25 let na scéně, a jak je u téhle čtyřčlenné formace zvykem, s „dárky“ pro fanoušky rozhodně šetřit nehodlá! Kromě narozeninového „dvojáku“ 6. a 7. října v pražském O2 universu, který je již téměř vyprodán, se můžeme těšit i na nové album! V pořadí již jedenáctou řadovku, jež bude poprvé exkluzivně v prodeji právě v O2 universu, předznamenává titulní, typicky „škwoří“ song Sobě věrnej. Pilotní singl doprovází vizuálně speciální, ale zároveň úderný klip, na který se můžete podívat zde:

„Vydání prvního singlu z nové desky je vždycky svým způsobem začátkem něčeho nového. Myslím si, že kapela a její tvorba by se měla posouvat, a to se nám, doufejme, na naší novince podařilo. Bude to však stále starý dobrý Škwor tak, jak ho znáte. Píseň Sobě věrnej jsme se rozhodli vydat jako první právě proto, že na nás od začátku působila jako typicky ‚škwoří‘ song. Chtěli jsme tak fanouškům otevřít cestu k nové desce něčím, co velmi dobře znají. Paradoxně tato píseň vznikala až mezi posledními,“ komentuje titulní skladbu a pilotní singl nového alba frontman kapely Petr Hrdlička. A k samotnéu textu, jehož je autorem, dodává: „Text Sobě věrnej významově zapadá do určitého konceptu celé desky. Písnička je o tom, že i když tě v životě může potkat cokoliv, musíš se s tím vyrovnat vždy hlavně sám. Měla by lidi nakopnout ve chvílích, kdy všechno nejde tak, jak by mělo.“

Jak už název songu napovídá, renomovaná kapela si i na novince zachovává signifikantní rukopis, který jí během čtvrtstoletí kariéry vynesl popularitu zdaleka nejen u typických rockových fanoušků. Skladbě dominuje strhující tempo, výrazná melodická linka a vždy dokonale přesvědčivý text a vokální projev Petra Hrdličky. To vše opět ve vlastní hudební produkci, tentokrát za výrazného přispění kytaristy Jana Chudana.

V razanci si se singlem ale nezadá ani doprovodný klip! Ten vznikl letos v dubnu pod režisérskou taktovkou Michala Skořepy (mj. Michal Prokop, Wohnout, Xindl X, Stroy, Imodium aj.) a kromě členů Škworu v něm svůj um předvádějí tajemní bojovníci Kendó. „V klipu, jehož scénář jde tentokrát za námi, jsme myšlenku textu trochu rozvinuli a posunuli významově dál. V podstatě se jedná o souboj člověka se sebou samým, což v životě občas bývá to nejtěžší,“ dodává kapela k působivému klipu.

Působivé budou zaručeně ale i koncertní narozeninové oslavy Škworu 6. a 7. října v hale O2 universum, během nichž kapela zúročí bohaté zkušenosti ze svých předešlých velkých sólových koncertů, které hostila mimo jiné legendární pražská Lucerna, Incheba Arena, O2 arena nebo Forum Karlín, ale i řada dalších sálů a hal po celé republice. Chcete-li být přitom, doporučujeme příliš neváhat, kapacita obou koncertů je dle aktuálních zpráv už z 90 % plná! Vstupenky v cenách od 690,- do 990,- Kč pořídíte v prodeji v sítích Ticketmaster a Ticketportal.

Pokud však nechcete čekat až do října, můžete si Škwory užít i na některém z letních festivalů a vystoupeních, kde se speciální show připomenou své letošní půlkulatiny. Kompletní přehled všech dosud potvrzených koncertů najdete zde: www.skwor.cz/koncerty. Pro více aktualit a dalšího dění okolo kapely pak sledujte sociální sítě Škwor, tedy Facebook a Instagram.

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE