Škwor – Uzavřenej kruh

SUPRAPHON   42:37   ROCK, METAL

Ještě než letos vyrazí kapela Škwor poprvé do velkých hal, vydala si loni ke svým dvacetinám třinácté album. A pokračuje v tom, co na ní fanoušky láká. Desku otevírají dvě skladby přesně v kapelním zavedeném stylu. Pomalejší a kytarovým riffem ozdobená Pokřivenej pohled, s lehce filozofickým textem o tom, jakou roli máme na tomhle světě, a Starej voják, v textu naopak hodně naštvaný s obraty jako „svět je zlej, horší časy nastanou, rozežranej“. Přitom má houpavou melodii směřující k refrénu, tedy čáku na to, že si ji bude zpívat celý sál.

Hitový potenciál ale mají minimálně další písně – především typická škworovka a originálně milostná Za tmavejch nocí, pianem začínající i končící Zlo mezi námi, nakažlivou melodií disponující Tak tohle je hustý či titulní Uzavřenej kruh s trošku iritujícími ekologickými obraty. A k tomu jsou na albu ještě třeba tvrdá Gelový holky, Teror s řvoucím hostujícím Kolinssem nebo U mě dobrý, kterou jako by tři výhradní autoři Petr Hrdlička, Tomáš Kmec a Leo Holan, jenž na konci uplynulého roku ve Škworu skončil, napsali coby hymnu letošních parlamentních voleb. Vše je zabaleno do pěkného obalu z dílny Maťa Mišíka. Deska se povedla a do hal bude k zavedenému repertoáru z čeho vybírat.

ZDENĚK HEJDUK

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá na morálce, disciplíně…

rockandpop

Aktuální vydání pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE

rockandpop Aktuální vydání pro registrované ZDARMA REGISTRACE
Mám registraci/členství - PŘIHLÁSIT Výhody členství INFO. ZDE