Sopranistka Lenka Graf vydává klip k singlu I Dare

Česká sopranistka Lenka Graf vydává nový singl s názvem I Dare. Píseň je pilotním singlem z připravovaného alba a Lenka na něm spolupracovala se dvěma význačnými světovými producenty, Carmenem Rizzem a Charliem Midnightem, několikanásobným držitelem cen Grammy, jenž je zároveň autorem textu. K songu vznikl i klip, který se natáčel v Miami a Ústí nad Labem.

Lenka Graf – I Dare:

„Bylo mi ctí pracovat s takovými hvězdami svého oboru. S Charliem jsme se potkali poprvé a bylo to velmi inspirativní. Zároveň i trochu zvláštní v tom, že jsme spolupracovali na dálku, i kvůli jeho obavám z cestování vzhledem ke covidu. On byl v LA, já v Miami. Časový rozdíl tří hodin se dal ale v pohodě zvládnout,“ prozradila Lenka Graf. „Zaměřili jsme se i na anglickou výslovnost, kdy jednou Charlie zareagoval velmi pohotově a galantně, když jsem při výslovnosti “w” v některých slovech měla trochu problém, on slova v textu hned nahradil synonymy a pak si dělal legraci, že tohle neudělal ani pro Barbaru Streisand, se kterou v minulosti spolupracoval,“ uzavírá s úsměvem. S Charliem Midnightem, jenž dále pracoval třeba s Britney Spears, Cher, Sealem a dalšími, Lenka vytvořila rovnou dvě skladby, na druhou se posluchači mohou brzy těšit.

K písni I Dare vznikl také videoklip. Záběry do klipu se natáčely nejen u Lenky doma v Ústí nad Labem, ale také v Miami ve studiu známého mistra zvuku, Jimmyho Douglese, který spolupracoval s Björk, Madonou, Justinem Timberlakem a dalšími hvězdnými umělci. O režii klipu se postaral Adam Pavelka.

Na natáčení s Pavelkou vzpomíná Graf s nadšením: „Moc jsem si to užila, s Adamem je celý proces vždy velmi pohodový, už jsme spolu točili po několikáté.“ Pobyt před kamerou přitom pro Lenku není nic nového. Zahrála si třeba ve filmu Josefa Formánka Úsměvy smutných mužů, v reklamě dodavatele elektřiny a plynu Centropol a podobně.

V dohledné době Lenka Graf plánuje vydat další singl, duet s Billym Andrewesem, který vystupuje pod pseudonymem The Dark Tenorem a je v Německu v žánru operní zpěv a crossover mega hvězdou.

Sponzorováno

Související články

MILOŠ DOLEŽAL Jr. Lidé můžou zářit prakticky kdykoli, když jsou šťastní v tom, co dělají

Rodák z Vysočiny, který se po vzoru svého otce rozhodl zasvětit život hudbě. Absolvent hry na kontrabas v Kroměříži, ale i dvou semestrů baskytary na prestižní americké hudební škole. Učitel několika oborů na dvou základních uměleckých školách v Jihočeském kraji, jenž dokáže vidět a rozvinout ve svých žácích skrytý potenciál. Talentovaný baskytarista s vybroušeným stylem hry, který si zakládá…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

IRON MAIDEN Do pekla a zpět

„Noc byla černá a bylo zbytečné se bránit. Peklo s ohněm bylo zplozeno, aby bylo osvobozeno. Pochodně plály a posvátné nápěvy byly odříkány. Rituál začal, Satanovo dílo bylo dokonáno.“ „6-6-6, číslo pro tebe a mne!“ (The Number of the Beast) TEXT: MARCEL KOTEK Po pětileté existenci promluvili Iron Maiden jako pozdější pionýři nové vlny britského…

rockandpop

Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů – Informace ZDE

Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA – REGISTRACE ZDARMA ZDE

Mám předplatné – přihlásit se

Komentáře

rockandpop
Pro přístup k tomuto obsahu je potřeba mít jeden z našich plánů - Informace ZDE
Můžete vyzkoušet 30 dnů ZDARMA - REGISTRACE ZDARMA ZDE
Mám předplatné - přihlásit se

PŘEDPLATNÉ

ZÁKLADNÍ
39Kč
měsíčně
nebo
390Kč ročně/ušetříte 78Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

>Chci vědět víc<

V.I.P
49Kč
měsíčně
nebo
490Kč ročně/ušetříte 98Kč

Předplatné vám otevře následující obsah:

  • digitální Rock&Pop
  • archiv časopisu
  • hudební playlisty
  • omezený obsah
  • slevy na nákupy
  • vlastní články/blog

>Chci vědět víc<