Sto roků na cestě Michala Prokopa vychází vůbec poprvé na vinylu

Zatím poslední studiové album Michala Prokopa a jeho kapely Framus Five s názvem Sto roků na cestě spatřilo světlo světa v roce 2012. Dlouho bylo beznadějně vyprodané, až vloni u příležitosti zpěvákova tradičního vánočního koncertu vyšla reedice na CD. Protože ale v posledních letech stále vzrůstá zájem veřejnosti o nejklasičtější hudební nosič, totiž vinylovou gramofonovou desku, ani Michal Prokop nezůstává stranou tohoto trendu a Sto roků na cestě svým fanouškům nabízí vůbec poprvé v podobě vinylového dvojalba, na kterém nebudou chybět ani bonusy, které původní vydání na kompaktním disku neobsahuje.
Nový titul Prokopovy diskografie bude pokřtěn na festivalu Krásný ztráty live, jehož je zpěvák hudebním garantem a který proběhne 9.–10. srpna na Statku Všetice na Benešovsku. Křest desky tak bude mít početné publikum, na festival s omezenou kapacitou je již v tuto chvíli prodána více než polovina dostupných vstupenek.
„Dnes je vinyl opět v módě. A já jsem moc rád, protože vinylová deska má zcela jinou dynamiku než CD, a je i zvláštním výtvarným artefaktem,“ říká Michal Prokop. A dodává: „Velký formát obalu umožní zcela jiné využití grafiky a fotografií, než malé CD, a to nemluvě o různých dalších fleškách, do telefonu stažených souborech, nebo streamovaných jednotlivých peckách, což je bohužel také realita dneška.“
Nové vydání Sto roků na cestě využívá všech možností, které formát vinylového dvojalba nabízí. Samozřejmostí je nový, právě pro tento formát určený dynamický remastering nahrávek. Je plně využita rozsáhlá plocha obalu i vnitřních sáčků na desky, kde kromě textů všech písniček najde zájemce i fotografie, které v původním vydání alba na CD nebyly. Unikátem této edice je i sestava bonusů. Ty zaberou čtvrtou stranu dvojalba. „Kromě Zatmění a Stodolní, živých nahrávek dvou pecek z alba, natočených na prvním ročníku festivalu Krásný ztráty live v Lokti, to bude taky dosud nevydaný živák klasické bluesové perly Johna Lee Hookera Boom Boom,“ prozrazuje Michal Prokop. Dlužno dodat, že tento bluesový hit, který je vítanou položkou repertoáru Michala Prokopa dlouhá desetiletí, má na nahrávce přes jedenáct minut a doslova se na ní vyřádili muzikantští virtuosové, kteří jsou členy Framusu Five, zejména kytarista Luboš Andršt a houslista Jan Hrubý.
„Chvíli rockově bluesová, chvíli trochu ‘najazzlá’, chvíli písničková, chvilku i country, postavená na skvělých textech. Kořeny v letech šedesátých, zvuk poučený jednadvacátým stoletím,“ popsal Michal Prokop svou v pořadí osmou studiovou desku Sto roků na cestě v době jejího prvního vydání v roce 2012. Album obsahuje dvanáct písní z dílny osvědčených autorů: o hudbu se podělil sám zpěvák s Petrem Skoumalem a Janem Hrubým, texty jsou převážně dílem básníka Pavla Šruta, třemi přispěl Jan Lacina. Zpěváka doprovázel kompletní Framus Five a několik hostů včetně Petra Skoumala za klávesami. Autory stylového obalu jsou dlouholetí Prokopovi spolupracovníci Karel Haloun a Luděk Kubík.

 
 

Sponzorováno
banner 1000x250 V3.jpg

Související články

MICHAL PROKOP a FRAMUS FIVE, GOJI 10.8. 2022, Prázdniny v Telči, zámecké nádvoří

Překvapivý soulad bandy hipíků a zasloužilých rockerů Třináctý večer Prázdnin v Telči do puntíku splňoval to, jak mají ideální telčské „folkáče“ vypadat. Vidina teplé letní noci, náměstí zaplněné k prasknutí, úplněk dozorující jako pozorné bledé oko nad střechami historických domků a z nádvoří se linoucí žánrově nesourodý dvojkoncert v podání alternativních Goji střídaných rockovou klasikou reprezentovanou Michalem Prokopem a jeho…

rockandpop

Pro registrované ZDARMA – REGISTRACE ZDE

Mám registraci / členství – PŘIHLÁSIT
Výhody členství – Informace ZDE